Austria będzie płacić imigrantom, żeby wyjechali!

By Dział: Społeczeństwo | 23 marca 2017

Austriackie MSW chce zapłacić uchodźcom, żeby wrócili do swoich krajów.

Pierwszych tysiąc imigrantów, którzy zdecydują się dobrowolnie wrócić z Austrii do swojego kraju dostanie za to “na zachętę” po 1000 euro na głowę – podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Wiedniu, cytowane przez Liveleak.

To dwa razy więcej niż planowano płacić imigrantom wcześniej. Aby jednak w reakcji na to do Austrii nie rzuciły się kolejne tłumy chcące sobie “zarobić na wydaleniu”, płacenie za wyjazd ma dotyczyć tylko tych, którzy przybyli tam przed 15 marca br.

Minister Wolfgang Sobotka zapewnia, że do 2019 r. Austria pozbędzie się nawet 50 tys. imigrantów, przede wszystkim z Afganistanu, Iraku, Pakistanu i Nigerii. Większość z nich ma jakoby wyjechać dobrowolnie z powodu “braku perspektyw” i odmowy udzielenia im azylu politycznego.


Aby zniechęcić kolejnych imigrantów do przyjeżdżania do Austrii parlament chce też uchwalić zakaz wydawania darmowej żywności i udzielania zakwaterowania wszystkim osobom, których wnioski azylowe zostały rozpatrzone negatywnie, a one mimo to nie chcą wyjechać.

“Nie dostaną nic od naszego państwa, jeśli nie mają prawa tu przebywać. Zrozumiano?” – podkreślił minister Sobotka. Z kolei za podawanie fałszywej tożsamości imigrantom ma grozić 5 tys. euro kary lub 3 tygodnie więzienia.


Zdaniem obserwatorów, zaostrzając kryteria pobytu imigrantów i rozpoczynając program pozbywania się ich z kraju centroprawicowy rząd Austrii chce powstrzymać szybki wzrost popularności skrajnie prawicowej Wolnościowej Partii Austrii, której antyimigranckie hasła spotykają się z szerokim poparcie społecznym.


Według oficjalnej informacji austriackich służb imigracyjnych, w ubiegłym roku kraj opuściło już ponad 10 tys. imigrantów, w tym połowa dobrowolnie. Przypomnijmy, że w 2015 r. do Austrii przybyło prawie 100 tys. imigrantów. Dane za ubiegły rok nie są jeszcze znane ale według ministra obrony Hansa Petera Doskozila, co tydzień przybywa tysiąc kolejnych osób.

Czytaj także: „Imigranci to świeży powiew kreatywności i innowacji”. Trzeba ich tylko „wymieszać” z białymi i preferować

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow