Oto nagranie z zabójstwa deputowanego Rosji w Kijowie. Killer był z batalionu “Donbas”! (WIDEO)

By Dział: Polityka Przestępczość i Terror | 24 marca 2017

Tak wyglądała strzelanina na ulicy, w której zginął zarówno deputowany jak i killer postrzelony przez ochroniarza.

Przypomnijmy, że Denis Woronienkow – krytykujący Władimira Putina rosyjski deputowany, który uciekł na Ukrainę, został 23 marca zastrzelony na ulicy w Kijowie. Zdaniem ukraińskich mediów i służb, nie ma żadnej wątpliwości, że było to zabójstwo na zlecenie rosyjskich służb specjalnych.

Na nagraniu widać jak Woronienkow idzie ulicą w centrum Kijowa. Wiemy już, że szedł na spotkanie z innym rosyjskim deputowanym, również przebywającym na emigracji Ilją Ponomariowem, który jako jedyny głosował w rosyjskiej Dumie przeciwko aneksji Krymu i z którym Woronienkow występował na Ukrainie jako świadek w procesie Wiktora Janukowycza o zdradę państwa.

W pewnym momencie z tyłu do deputowanego i jego ochroniarza zbliża się szybkim krokiem mężczyzna w kurtce z kapturem. Prawdopodobnie zawołał Woronienkowa po imieniu, gdyż ten się odwrócił. Wtedy padają strzały. Deputowany i ochroniarz przewracają się.


Następnie killer podchodzi do Woronienkowa i oddaje jeszcze w niego strzały kontrolne, po czym ucieka. W tym momencie ranny ochroniarz sięga po broń i zaczyna strzelać w ślad za nim. Trafił. Zabójca – 29-letni Paweł Parszow zmarł na stole operacyjnym. Do szpitala trafił również ochroniarz.

Wiemy już, że killer to dawny żołnierz ukraińskiej Gwardii Narodowej – prawdopodobnie z batalionu “Donbas”. Strzelał z pistoletu TT. Doradca szefa MSW Anton Gieraszczenko podał, że służył on w wojsku 13 miesięcy i walczył w Donbasie, gdzie był nawet ranny.

Jeszcze w 2014 r. Parszow miał zostać zwerbowany przez rosyjskie służby specjalne. W 2015 r. przeszedł przeszkolenie dywersyjne w Rosji po czym wrócił na Ukrainę. Dotychczas był jednak ścigany przez władze ukraińskie jedynie za nieuczciwą działalność gospodarczą i legalizowanie lewych dochodów.


Czytaj także: Co zamach to spektakl! Niepokojące teatralne zwyczaje Putina

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow