Atak tajemniczego szału! Dziki tłum równa swoją stolicę z ziemią (FOTO, WIDEO)

Nikt nie potrafi podać powodu nagłych gwałtownych zamieszek – alarmuje The Guardian.

Cała dzielnica miasta Port Moresby, stolicy Papui – Nowej Gwinei została rozgromiona i spalona w wyniku gwałtownego i zupełnie nieoczekiwanego ataku dzikich uzbrojonych tłumów. Szereg budynków dosłownie zrównano z ziemią.

W dzielnicy Boroko przestał istnieć m.in. supermarket, centrum medyczne, klinika stomatologiczna, lokalne targowisko i wiele innych domów. Wściekła tłuszcza najpierw je doszczętnie splądrowała, a następnie podpaliła. Zewsząd dobiegały strzały, jednak na razie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Zarówno dziennikarze, miejscowe władze, jak i sami uczestnicy zamieszek nie potrafią podać ich przyczyny – w tym momencie w kraju nie było akurat żadnych specjalnych napięć politycznych, ani społecznych.


Nikt nie wie, co nagle wstąpiło w ludzi, którzy zaczęli niszczyć własne miasto. Być może jedynym wyjaśnieniem jest bieda, ale panowała ona przecież w tej dawnej skorumpowanej brytyjskiej kolonii od zawsze.

zamieszki_Gwinea

“Te budynki, sklepy, przychodnie, targowiska – to było jedyne miejsce pracy dla wielu tutejszych biednych rodzin. Teraz wszystko przepadło” – załamuje ręce Kelvin Alley, szef lokalnej Armii Zbawienia, chrześcijańskiej organizacji charytatywnej pomagającej tamtejszym mieszkańcom.


To co się stało nazywa on “prawdziwym przestępstwem przeciwko ludziom”. “Teraz, kiedy zamieszki ustały, wszyscy czują jakąś dziwną pustkę. Nikt nie rozumie, jak do tego doszło i dlaczego zostały zniszczone obiekty stanowiące jedyne źródło utrzymania dla ludzi. Dzielnica, gdzie skupiał się cały lokalny biznes jest spalona” – przyznaje Alley.

port_moresby

Dziennikarze zauważają, że Port Moresby i bez tego jest uważany za miasto niezbyt przyjazne do życia, nie tylko ze względu na klimat, ale i wspomnianą korupcję. Według danych Banku Światowego, 70 proc. mieszkańców Papui – Nowej Gwinei żyje w biedzie.

Czytaj także: Opętane dzieci? 4-latek oskarżony o napaść seksualną!

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl [player id=8118]

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow