Wiosna i zaczęło się! Do Włoch wpłynął statek z 1000 “turystów” z Bangladeszu. Legalnie!

Efektowny początek “sezonu wycieczkowego” na Morzu Śródziemnym.

Do włoskiego portu Cagliari na Sardynii wpłynął norweski kontenerowiec “Siem Pilot” z 900 imigrantami na pokładzie, głównie z dalekiego Bangladeszu – podaje agencja ANSA. Najwyraźniej ludność tego blisko 200-milionowego biednego azjatyckiego państwa postanowiła dołączyć do imigracyjnej fali zalewającej Europę.

Wśród pasażerów jest 740 mężczyzn, 102 kobiety, w tym 8 w ciąży, 58 dzieci i jeden trup. Tak wielka liczba imigrantów na raz, których statek przywozi do Włoch jawnie i w pełnym majestacie prawa źle wróży na przyszłość. Bangladesz jest ósmym pod względem liczby ludności krajem świata.

Włoska agencja podaje, że po wyjściu na brzeg imigranci zostaną przebadani przez lekarzy, zidentyfikowani (o ile to w ogóle jest możliwe) i osiedleni w ośrodkach na całej Sardynii – koło Cagliari, Sassari, Nuoro i Oristano.


Norweski statek – kierowany przez jedną z organizacji pozarządowych – przywiózł tych imigrantów z wybrzeża Libii całkowicie legalnie. Oficjalnie nazywa się to “operacją ratowania uchodźców” i jest jakoby zgodne z wytycznymi Unii Europejskiej. “Siem Pilot” już wiele razy wcześniej przywoził imigrantów w takich hurtowych ilościach – po tysiąc na raz.

Czym to się różni od zwyczajnego przemytu imigrantów do Europy? Nie wiadomo. Może trzeba zapytać szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska o logikę tych działań. Podobno statek zabiera imigrantów z przemytniczych łodzi na Morzu Śródziemnym aby ich w ten sposób ratować.


Świetny pomysł – oszczędza pracy i benzyny przemytnikom. Dzięki temu będą mogli szybciej zawrócić do Libii po kolejną partię imigrantów, a przy okazji unikną zawijania do włoskich portów lub lądowania na wybrzeżu, więc nie grozi im, że ktoś ich może zatrzymać.


Czytaj także: Austria będzie płacić imigrantom, żeby wyjechali!

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow