Na wypadek wojny i klęski: ten sprzęt armii USA może uratować ci życie (FOTO)

Prawie żadne polskie gospodarstwo domowe nie jest przygotowane na nagłe odłączenie prądu, co w obecnych niebezpiecznych czasach może mieć tragiczne skutki. Owszem, każdy ma w domu jakąś latarkę lub świece, ale wiadomo, że ich użyteczność i poziom świecenia jest ograniczony.

Tymczasem na rynku pojawił się sprzęt wyprzedzający o kilka generacji wszystko, co wcześniej wynaleziono w tej dziedzinie. Dotychczas używały go jedynie siły specjalne US Navy. Potężna taktyczna latarka LED-owa XT808 jest w stanie ciemną noc zamienić niemal w biały dzień.

W sytuacjach krytycznych ten sprzęt może okazać się niezastąpiony, szczególnie w przypadku strażaków, policjantów, żołnierzy i grup paramilitarnych, ale także zwykłych mieszkańcy miast i wsi, którzy nagle mogą zostać pozbawieni prądu.

W warunkach pokoju z pewnością jego zalety docenią także turyści, speleolodzy, osoby uprawiające survival i sporty ekstremalne, żeglarze oraz ci, którzy po prostu udają się na wakacje pod namiot.


Zwykłe latarki i urządzenia halogenowe albo dają za mało światła, albo zbyt szybko się psują, albo są zbyt ciężkie i nieporęczne. Tymczasem XT808 jest zrobiona z niezniszczalnego aluminium lotniczego i emituje światło o mocy 700 lumenów.

Co ciekawe, oprócz silnego świecenia ten sprzęt ma dwie dodatkowe funkcje, która mogą niejednemu uratować życie. Można go przełączyć na tryb SOS, który sam będzie wysyłał sygnał alarmowy. Z kolei użyta w trybie stroboskopowym latarka ta jest w stanie dosłownie porazić i kompletnie zdezorientować napastnika bez używania siły.


W Stanach Zjednoczonych XT808 wszedł do sprzedaży pod nazwą “Superman Vision”.


super_latarka1

super_latarka3

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow