Prowokacja! Służby Rosji usiłowały rozmawiać z Dudą udając Ukraińców

By Dział: Polityka Przestępczość i Terror | 29 marca 2017

O wymierzonej w polskiego prezydenta prowokacji służb specjalnych Rosji poinformował rzecznik Petro Poroszenki.

Według Światosława Cegołko, rosyjskie służby specjalne usiłowały zaaranżować we wtorek wieczorem rozmowę telefoniczną z prezydentem Andrzejem Dudą udając Administrację Prezydenta Ukrainy. Rosyjscy pranksterzy nie wiedzieli jednak, że taka rozmowa między prezydentami już się odbyła i dlatego nic z ich prowokacji nie wyszło – twierdzi rzecznik Poroszenki.

“To jeszcze jeden przykład rosyjskiego śladu w ataku na polski Konsulat Generalny w Łucku” – ocenił Cegołko. Przypomnijmy, że w nocy z wtorku na środę nieznani sprawcy ostrzelali budynek konsulatu z granatnika. W tym czasie na terenie konsulatu była jedynie ochrona. Nikt nie ucierpiał.

Konsul Krzysztof Sawicki oświadczył, że był to atak terrorystyczny. Na miejscu znaleziono odłamki pocisku. Fakt ostrzału z granatnika RPG-26 potwierdziła Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Takie prowokacje są wyłącznie na korzyść Rosji – ocenia SBU.


“To podła prowokacja. Robimy wszystko, żeby winni zostali ukarani” – zapewnił minister spraw zagranicznych Ukrainy Paweł Klimkin. Ukraińscy komentatorzy przyznają, że “prowokacje przeciwko stosunkom polsko – ukraińskim wchodzą na nowy, bardziej niebezpieczny poziom”.

Polski MSZ wezwał w związku z tym atakiem ambasadora Ukrainy w Polsce Andrija Deszczycę i zamierza skierować do władz ukraińskich notę protestacyjną. Ambasador Deszczyca podkreślił, że prezydent Ukrainy jest “osobiście zaniepokojony” tym co się stało i zarządził wzmocnienie ochrony polskich placówek dyplomatycznych.

Zobacz także: „Rosjanie wynajmują Ukraińców, żeby dewastowali polskie cmentarze”


Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow