Węgry odmówiły przyjęcia 5 tys. imigrantów ze Szwecji!

By Dział: Polityka Społeczeństwo | 30 marca 2017

Dlaczego Szwedzi chcą pozbyć się imigrantów, którzy przecież wzbogacają ich kulturowo i ze swoimi unikalnymi kwalifikacjami są na wagę złota na ich rynku pracy?

Władze w Sztokholmie chcą pozwać władze w Budapeszcie do unijnego sądu za odmowę przyjęcia 5 tys. imigrantów, którzy zanim przybyli do Szwecji zostali po raz pierwszy zarejestrowani na Węgrzech – podaje dziennik “Svenska Dagbladet”.

Szwedzki minister ds. imigracji Morgan Johansson pojechał w tej sprawie do Brukseli aby poskarżyć się na Węgrów unijnemu komisarzowi ds. uchodźców Dimitrisowi Awramopulosowi. Zdaniem szwedzkich władz, Węgry łamią unijne porozumienie z Dublina, na mocy którego imigranci powinni być odsyłani tam, gdzie po raz pierwszy ich zarejestrowano po przybyciu do UE.

“Mamy prawie 5 tys. przypadków takich ludzi, ale Węgry nie chcą ich przyjąć kiedy ich odsyłamy. Komisja Europejska musi zapewnić aby umowy były dotrzymywane, a Węgry je łamią. Komisja ma obowiązek wszcząć przeciwko nim sprawę o gwałcenie porozumienia z Dublina” – oświadczył szwedzki minister.


Tymczasem władze Węgier wcale nie zamierzają się ugiąć. Przypomnijmy, że we wrześniu 2016 r. również Austria usiłowała odesłać do nich imigrantów, ale na granicy zostali oni przez węgierskie służby zatrzymani i zawróceni. Wtedy Węgrów straszył w podobny sposób sądem szef austriackiego MSW Wolfgang Sobotka.

Szwedzkie władze nie powinny też raczej oczekiwać szczególnego zrozumienia ze strony unijnego komisarza ds. imigracji, który jest Grekiem. Grecja ma bowiem identyczny problem z Niemcami, które zapowiedziały, że od marca br. zaczną odsyłać do niej imigrantów.


Władze w Atenach kategorycznie odmówiły. Twierdzą, że i tak mają już u siebie tłumy uchodźców, a teraz dodatkowo Turcja grozi zerwaniem porozumienia z UE w sprawie powstrzymywania napływu imigrantów, co oznacza, że na Grecję mogą ruszyć ze wschodu kolejne tłumy.


Tylko co się nagle stało władzom Szwecji, że chcą odsyłać imigrantów? Przecież jeszcze 3 miesiące temu były zaniepokojone, że imigrantów przybywa do nich za mało.

Czytaj także: Szwecja: „Muzułmanie, nie jesteście już tu mile widziani. Na nic od nas nie liczcie”

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow