Ruszyła nowa fala! Niemcy ostrzegają: miliony imigrantów z Afryki

By Dział: Polityka Społeczeństwo | 3 kwietnia 2017

Alarmujące prognozy podał minister rozwoju Niemiec Gerd Müller.

Według niego, w tym roku niemieckie służby oczekują przybycia nawet 400 tys. imigrantów z samej tylko Afryki Północnej. Ich napływ gwałtownie się zwiększył – w pierwszym kwartale przyjechało ich dwa razy więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

“Jeśli to przeliczyć, to od 300 do 400 tys. ludzi może przypłynąć w tym roku z Afryki do Włoch” – przyznaje zaniepokojony minister w rozmowie z “Die Welt”. Już w zeszłym roku ostrzegał on zresztą, że kryzys imigrancki dopiero się rozpoczyna. Możemy oczekiwać kolejnych 8-10 mln ludzi, którzy będą próbowali przyjechać do Europy z Bliskiego Wschodu – oceniał Müller.

Z jego opinią, że to dopiero początek problemu, zgadza się szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. Jego zdaniem, może być jeszcze gorzej – z Afryki do Europy może przybyć nawet 30 mln imigrantów w ciągu najbliższych lat.


Tajani – chrześcijański demokrata – wśród najważniejszych przyczyn imigracji z Afryki wymienia pochłanianie terenów rolnych przez pustynie, ogromną biedę, działania terrorystów, takich jak organizacja Boko Haram, która prześladuje chrześcijan i umiarkowanych muzułmanów oraz ekspansję chińską.

“Afryce grozi dziś przekształcenie się w chińską kolonię. Ale Chińczycy chcą wyłącznie surowców. Stabilność ich nie interesuje” – ostrzega szef Parlamentu Europejskiego.

Obaj politycy uważają, że Unia Europejska powinna jak najszybciej wdrożyć zupełnie nową politykę wobec Afryki i nie obejdzie się bez zainwestowania miliardów euro w upadające gospodarki tych państw by powstrzymać uciekanie stamtąd ludzi. W styczniu Müller mówił wręcz o nowym Planie Marshalla dla Afryki północnej, analogicznego do planu dla Europy po II wojnie światowej.


Już w tym tygodniu Müller wraz z niemiecką minister obrony Ursulą von der Leyen mają podpisać porozumienie zacieśniające współpracę polityczną, militarną i ekonomiczną Niemiec z państwami północnej Afryki.

Czytaj także: Austria będzie płacić imigrantom, żeby wyjechali!

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow