“70 proc. ludzi w Donbasie chce powrotu do Ukrainy. Nasze siły muszą być w gotowości”

By Dział: Armia i Wojna Polityka | 7 kwietnia 2017

Wojownicze wezwanie Kijowa.

“Dysponujemy badaniami socjologicznymi, zrobionymi na miejscu, z których wynika, że prawie 70 proc. ludzi w Donbasie chce powrotu do Ukrainy” – oświadczył minister spraw wewnętrznych tego kraju Arsen Awakow w telewizji “112 Ukraina”.

“To prawda. Ludzie się tam boją. Putinowska propaganda nieustannie pierze im mózgi. Ale mimo to ci ludzie czują, że lepiej im będzie z Ukrainą. Dlatego powinniśmy być gotowi: i MSW, i policja, i straż granicz i Gwardia Narodowa” – wzywa szef MSW w Kijowie.

Tymczasem przedstawiciele Francji, Niemiec i Ukrainy na rokowaniach pokojowych w Mińsku potępili zerwanie przez donbaskich separatystów zawieszenia broni uzgodnionego 29 marca br. Wzywają też separatystów i Rosję do uwolnienia ukraińskich jeńców wojennych jeszcze przed Wielkanocą.


Władze w Kijowie podkreśliły też, że działania strony rosyjskiej – takie jak siłowe przejęcie ukraińskich przedsiębiorstw w Donbasie i uznanie paszportów i innych dokumentów wystawianych przez separatystów – są sprzeczne z pokojowymi porozumieniami.

Czytaj także: Co drugi Rosjanin chce odebrać Ukrainie Donbas

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow