Nagrania z ataku terrorystycznego w Szwecji. Zatrzymany Arab? (WIDEO, FOTO, AKTUALIZACJA)

By Dział: Przestępczość i Terror | 7 kwietnia 2017

„Szwecja została zaatakowana. Są zabici i wielu rannych” – informują szwedzkie władze. Ostatnie nieoficjalne dane mówią o co najmniej 5-ciu śmiertelnych ofiarach i 8-miu rannych.

O godzinie 14:00 ciężarówka wjechała w tłum ludzi na największym w Sztokholmie zatłoczonym deptaku przed domem towarowym Ahlen. Nie ulega wątpliwości, że był to zamach terrorystyczny. Na zdjęciach widać dużą niebieską ciężarówkę wbitą w witrynę domu towarowego. Podobno doszło też do strzelaniny.

Na nagraniach było też widać gęsty dym i policję blokującą miejsce ataku. Nad centrum Sztokholmu krążyły śmigłowce. Zamknięto ruch na centralnych stacjach metra. Nieoficjalnie mówi się, że ciężarówka, której użyto do zamachu, został ukradziona krótko wcześniej podczas rozładunku.


Szwecja_zamach

Nie wiadomo jeszcze kto dokonał tej zbrodni – policja podała, że formalnie nikt nie został na razie aresztowany, a jedynie dwie osoby przesłuchiwano. Wcześniej premier Stefan Lofven poinformował jednak o jednym aresztowanym, a twierdzi tak również szwedzka gazeta “Aftonbladet”. Według niej, zamachowiec jest lekko ranny i przyznał się już do ataku.

Na jednym ze zdjęć zrobionych tuż po zamachu widać zatrzymanego mężczyznę o wyglądzie arabskim. Zatrzymywanych mężczyzn i jedną kobietę, która niezbyt przypomina jednak wyglądem kierowcę – terrorystę, widać też na kolejnym nagraniu:


Szwecja_zamach1

Czytaj także: Na wieść o zamachu Rosjanin puścił z dymem całą wieś! „Bo tam mieszkali mudżahedini” (FOTO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow