Będzie totalny zakaz noszenia burek i nikabów w całej Europie! (FOTO)

By Dział: Społeczeństwo | 8 kwietnia 2017

Unia Europejska postanowiła odzyskać twarz?

Największa w Parlamencie Europejskim frakcja dojrzała w końcu do tej decyzji. Europejska Partia Ludowa (EPP) na swoim dorocznym kongresie na Malcie opowiedziała się za wprowadzeniem w Unii Europejskiej całkowitego zakazu noszenia burek i nikabów – tradycyjnych okryć kobiet muzułmańskich zasłaniających twarz.

Ciekawe jest również uzasadnienie tej decyzji. Nie chodzi tylko o względy bezpieczeństwa, ale również o to, że “możliwość widzenia twarzy drugiego człowieka jest integralną częścią interakcji między ludźmi w Europie”.

“Chcemy totalnego zakazu zakrywania twarzy” – podkreślił lider EPP Manfred Weber, członek niemieckiej CDU/CSU. I chociaż ta rezolucja to jeszcze nie uchwała i zanim zakaz zostanie wydany trzeba pewnie będzie wysłuchać w Parlamencie Europejskim rutynowego bełkotu o “łamaniu praw człowieka”, to z pewnością jest to sygnał, że UE pójdzie w końcu w tym kierunku.


Przypomnijmy, że Europejska Partia Ludowa, na czele której stoją szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oraz Joseph Daul i Manfred Weber, ma 216 miejsc w 751-osobowym Parlamencie Europejskim.

W ostatnich latach zakaz zakrywania twarzy w miejscach publicznych wprowadzono już w 12-tu krajach europejskich, począwszy od Francji w 2010 r., uzasadniając to świeckim charakterem państwa i względami bezpieczeństwa.

We Francji za noszenie burki w miejscu publicznym grozi grzywna 150 euro, a za zmuszanie kobiety do jej noszenia – 30 tys. euro. Francja, Belgia i Holandia mają całkowity zakaz noszenia burek i nikabów, natomiast Niemcy, Hiszpania, Włochy, Dania, a spoza UE – Szwajcaria – zakaz częściowy.


Ale np. Wielka Brytania takiego zakazu nie wprowadziła. Brytyjski rząd stoi na stanowisku, że państwo nie powinno wtrącać się do tego jak ktoś się ubiera. Z drugiej strony w muzułmańskiej przecież Turcji zakazane jest noszenie chust w budynkach rządowych i w niektórych miejscach publicznych.

Tymczasem w Austrii tysiące muzułmanek demonstrowało niedawno w Wiedniu w obronie prawa do chodzenia w burkach. Czytaj: “Zabronicie nam? To usuńcie też krzyże!” (WIDEO). Aby było jasne jak nazywają się poszczególne elementy stroju kobiet muzułmańskich prezentujemy niewielką grafikę:

muzulmanie_okrycia_kobiet

Zobacz także: Francuscy policjanci przebierają się za muzułmanki by tropić przestępców! Lewica wściekła (WIDEO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow