Demonstracja prostytutek w Paryżu. “Klienci karani, dziwki mordowane!” (FOTO)

By Dział: Społeczeństwo | 9 kwietnia 2017

Pracownice “negocjowalnego afektu” wyszły (jeszcze bardziej niż zazwyczaj) na ulice w obronie… swoich klientów.

Demonstracja prostytutek przeszła ulicami francuskiej stolicy. Przedstawicielki najstarszej profesji świata protestowały przeciwko uchwalonemu we Francji równo rok temu prawu, zgodnie z którym płacenie za seks jest przestępstwem. Grozi za to do 3750 euro grzywny.

Demonstracja pod hasłami “Sexpraca to też praca”, “Klienci karani, dziwki mordowane!” i “Precz z hipokryzją!” wyruszyła oczywiście z placu Pigalle. Wiele pań wolało demonstrować w maskach lub w mocnym makijażu.

protest_prostytutek1


Jak na porządnie zbiurokratyzowany kraj przystało, prawo dotyczące płatnego seksu we Francji jest dość skomplikowane i wewnętrznie sprzeczne. Sama prostytucja nie jest bowiem przestępstwem, ale już płacenie za nią – tak.

Nielegalne jest również zachęcanie przez prostytutki do skorzystania z ich usług, podobnie jak prowadzenie domów publicznych. Prawo to nie ma, oczywiście, żadnego realnego wpływu na rzeczywistość – prostytutki nadal kuszą swoimi wdziękami, klienci im płacą, a agencje towarzyskie działają w najlepsze.

prostytutka_w_paryzu


Same przedstawicielki “wolnego zawodu” twierdzą jednak, że liczba klientów im spada, przez co muszą one podejmować bardziej ryzykowne oferty, a to naraża je na większą przemoc, a nawet na śmierć.

Dodajmy, że płacenie za seks, ale nie sama prostytucja, są również nielegalne w Szwecji i Belgii.

Czytaj także: Tradycja nie ginie! Paryż nadal stolicą europejskiej rozpusty (FOTO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow