Brytyjskim policjantom zabronili przyjść w mundurach na pogrzeb kolegi zabitego w zamachu (FOTO)

By Dział: Przestępczość i Terror | 10 kwietnia 2017

Władze przestraszyły się największego w historii kraju zgromadzenia policjantów? Za dużo białych w mundurach?

Ponad 5 tys. funkcjonariuszy, którzy przybyli na pogrzeb swojego kolegi Keitha Palmera zasztyletowanego podczas zamachu w Londynie 22 marca br., dostało zakaz pojawiania się tam w mundurach – donosi Daily Express.

Oficjalnie zakaz ten uzasadniono “względami osobistego bezpieczeństwa”. Dlaczego policjanci, którzy przyjechali na pogrzeb z całej Anglii, mają się bać chodzić w mundurach – nie wyjaśniono. Wielu funkcjonariuszy nie posłuchało jednak tego zakazu i pojawiło się w pełnym umundurowaniu.

Być może władzom chodziło o to aby uniknąć niezwykłego wrażenia, którego nie może nie wywołać taki tłum policjantów w mundurach. A może kogoś zaniepokoił fakt, że zdecydowana większość funkcjonariuszy, którzy przybyli na pogrzeb to biali, co zapewne nie przypadło do gustu miłośnikom poprawności politycznej i środowiskom lewicowym?


Kordon policji na drodze do katedry Southwark, gdzie w poniedziałek przewidziano odprawienie Mszy pogrzebowej to największe zgromadzenie funkcjonariuszy w całej historii Wielkiej Brytanii.

Wcześniej trumna z ciałem 48-letniego Keitha Palmera została na polecenie królowej Elżbiety II wystawiona w kaplicy Maryi Panny w gmachu brytyjskiego parlamentu, zgodnie z ceremoniałem przewidzianym dla najwyższych dygnitarzy państwowych.

pogrzeb_policja3


Policjanci czuwali przy niej przez całą noc. Ostatnią osobą, którą w Wielkiej Brytanii chowano z takimi honorami była premier Margaret Thatcher zmarła w 2013 roku.

Oprócz rodziny zabitego – żony, 5-letniej córki, rodziców, a także kolegów z pracy, na pogrzeb przybyło 50-ciu wysokich rangą urzędników państwowych, deputowanych i wojskowych. Liczbę spodziewanych uczestników pogrzebu oszacowano na 50 tys.

Przypomnijmy, że 48-letni Keith Palmer, który służył w policji od 15-tu lat, został zasztyletowany przez islamskiego terrorystę Chalida Masuda, który najpierw wjechał samochodem w grupę ludzi na Moście Westminsterskim, a potem usiłował z nożem przedostać się na teren brytyjskiego parlamentu. W zamachu tym zginęło 6 osób, w tym zastrzelony terrorysta, a 29 zostało rannych.

Czytaj także: Policja badająca zamach w Sztokholmie zaatakowana kamieniami!

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow