Chiny: zbombardujemy Koreę Północną!

By Dział: Armia i Wojna Polityka | 12 kwietnia 2017

Wspólny atak Chin i USA na reżim Kim Dzong Una?

Chiny ostrzegły, że zbombardują instalacje militarne Korei Północnej, “jeśli tyran Kim Dzong Un przekroczy dopuszczalne granice”. Jak pisze chiński “Global Times” – państwowy dziennik wyrażający poglądy rządzącej Komunistycznej Partii Chin – Pekin zareaguje atakiem jeśli koreański dyktator nie zrezygnuje ze swojego programu nuklearnego.

Według władz w Pekinie, działania Kim Dzong Una zagrażają bezpieczeństwu ludności Chin. “Są granice, poza które nie wolno mu się posunąć. Jeśli je przekroczy, będziemy ich bronić za wszelką cenę, aby chronić bezpieczeństwo i stabilność północno – wschodnich Chin, włącznie z uderzeniem militarnym” – pisze chiński dziennik.

“Od tej pory to już nie jest kwestia tego, czy Chiny popierają ewentualny amerykański atak. Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza podejmie własny atak na instalacje nuklearne Korei Północnej” – ostrzegają władze w Pekinie.


Przypomnijmy, że wcześniej chińskie dowództwo wydało rozkaz rozlokowania 150 tys. żołnierzy wzdłuż rzeki Yalu Jiang stanowiącej granicę z Koreą Północną.

Dodajmy, że koreański poligon nuklearny Punggye-ri, na którym reżim Kim Dzong Una zamierza przeprowadzić wielką próbę jądrową, również znajduje się blisko chińskiej granicy. “To grozi katastrofalnym i nieodwracalnym skażeniem północno – wschodnich Chin” – ostrzega chiński dziennik.

Tymczasem do amerykańskiej grupy uderzeniowej z lotniskowcem USS “Carl Vinson”, która płynie z Singapuru w kierunku koreańskich wybrzeży, dołączyły okręty marynarki wojennej Japonii – podaje Daily Express. Wielu obserwatorów jest przekonanych, że wspólny międzynarodowy atak na komunistyczny reżim to kwestia najbliższych dni, a może nawet godzin.


Według chińskich analityków, jeśli w wyniku ataku na instalacje nuklearne Korei Północnej zniszczony zostanie jej potencjał jądrowy, Kim Dzong Un straci swoją jedyną kartę przetargową i “natychmiast stanie się posłuszny”.

Pekin ocenia prawdopodobnie, że reżim nie dokona żadnego uderzenia odwetowego, a skupi się przede wszystkim na “zatajaniu wszelkiej informacji o swojej porażce przed własnym społeczeństwem”.

Zdaniem obserwatorów, możliwy jest scenariusz, w którym Chiny wykorzystają osłabienie reżimu w Phenianie w wyniku amerykańskiego uderzenia, aby pod pozorem ochrony stabilności w regionie zająć zbrojnie część północnokoreańskiego terytorium, a może nawet cały kraj.

We wspomnianym artykule znalazło się bowiem także stwierdzenie, że “pod drugiej stronie rzeki Yalu Jiang nie ma prawa istnieć rząd, który będzie wrogi wobec Chin”. Władze w Pekinie z pewnością nie dopuszczą też do sytuacji, w której w miejsce obalonego reżimu Kim Dzong Una powstanie zjednoczone, demokratyczne państwo koreańskie będące w sojuszu z USA.

Zobacz także: Koreańska TV pokazuje płonący lotniskowiec USA i strącane samoloty! (WIDEO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow