Szok! Imigrant chciał zgwałcić i… dostanie ogromne odszkodowanie. A jego ofiara nic?

By Dział: Przestępczość i Terror | 12 kwietnia 2017

Czy brytyjski wymiar sprawiedliwości oszalał?

Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii przyznał kurdyjskiemu imigrantowi odszkodowanie w wysokości 27 tys. funtów (130 tys. PLN) za to, że wcześniej wsadzono go do więzienia za próbę gwałtu. Szokującą informację podaje “The Sun”.

36-letni Bashdar Abdulla Qarani spędził w więzieniu o 11 miesięcy za długo, a jego prawa człowieka zostały naruszone – uznał brytyjski Zastępca Sędziego Sądu Najwyższego Justice Mott i przyznał imigranckiemu gwałcicielowi kwotę 3 razy wyższą niż ta, o którą w ogóle mogłaby ubiegać się w ramach odszkodowania jego ofiara.

Qarani przyjechał do Wielkiej Brytanii w 2005 r. i mimo, że zrobił to nielegalnie – pozwolono mu pozostać. Od tej pory był wielokrotnie notowany za pobicie, kradzież i chodzenie z nożem. Pięć lat temu usiłował zgwałcić kobietę w Walii i został za to zatrzymany i skazany.


Po odsiedzeniu 2-ch lat wypuszczono go warunkowo, ale wkrótce zatrzymano ponownie, gdyż istniała bowiem obawa, że zniknie bez śladu. Brytyjskie władze nie mogły go deportować, gdyż nie podawał z jakiego kraju pochodzi i nie miał żadnych dokumentów.

W końcu wypuszczono go w grudniu ubiegłego roku. Teraz to on pozwał brytyjskie władze i wygrał, dostając ogromne odszkodowanie. Brytyjczycy są tym wyrokiem zaszokowani. Organizacja Voice4Victims ocenia, że wyrok ten pokazuje różnice w traktowaniu sprawców przestępstw i ich ofiar.

Nie wiadomo bowiem nawet, czy kobieta, którą Qarani chciał zgwałcić dostała w ogóle jakiekolwiek odszkodowanie. Ale gdyby nawet tak było to mogła ona ubiegać się co najwyżej o 7,5 tys. funtów – trzy razy mniej niż jej oprawca.


Czytaj także: Władze Szwecji zapłaciły imigrantom po 15 tys. USD za gwałt na kobiecie!

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow