Syria oskarża USA o setki ofiar ataku na skład z bronią chemiczną!

By Dział: Armia i Wojna | 13 kwietnia 2017

Na wschód od miasta Dajr az-Zaur zginęły setki cywilów – twierdzi syryjska agencja rządowa SANA.

Powołując się na dowództwo armii syryjskiej agencja twierdzi, że 12 kwietnia w godzinach 17:30 – 17:50 lotnictwo zachodniej koalicji dokonało ataku na magazyn z bronią chemiczną we wsi  skład z bronią chemiczną Państwa Islamskiego we wsi Hatla na wschodzie Syrii.

W wyniku tego ataku trujący gaz wydostał się z magazynu i zabił setki cywilów – twierdzi syryjska agencja. Według niej, nad miejscem ataku uniósł się biało – żółty obłok trujących oparów, który udusił mieszkańców.

Według syryjskiej agencji świadczy to, że to nie Syria, a Państwo Islamskie posiada składy z bronią chemiczną, którą terroryści mogą transportować i używać wykorzystując pomoc “dobrze znanych wszystkim krajów”.


Na razie nie ma żadnego potwierdzenia tej informacji z niezależnych źródeł. Oprócz syryjskiego reżimu podaje ją tylko propagandowy rosyjski Sputnik. Nie można więc wykluczyć, że mamy do czynienia z kolejną syryjsko – rosyjską manipulacją mającą na celu stworzenie szumu informacyjnego i zdjęcie z reżimu Asada odpowiedzialności za niedawny atak chemiczny w prowincji Idlib.

Przypomnijmy, że w wyniku tego ataku zginęło od 70 do 100 osób, w tym 30 dzieci, a 500 osób zostało zatrutych. W odpowiedzi lotnictwo USA dokonało zmasowanego uderzenia pociskami Tomahawk na syryjską bazę lotniczą Szajrat.

Dodajmy, że w środę 12 kwietnia Rosja zawetowała projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ potępiający ten atak chemiczny i wzywający władze Syrii do współpracy podczas śledztwa w tej sprawie.


Czytaj także: Chiny: zbombardujemy Koreę Północną!

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow