Raport FBI: Najbardziej niebezpieczne miasta i stany USA

By Dział: Przestępczość i Terror W popularnych | 7 czerwca 2016

Które miasta i stany USA są najbardziej niebezpieczne, a gdzie żyje się najspokojniej? Odpowiedź na to przynosi raport FBI “Crime in America 2016”.

Z miast z ludnością powyżej 200 tys. tradycyjnie najbardziej niebezpiecznie jest w Detroit w stanie Michigan – popełnianych jest tam 1989 ciężkich przestępstw na 100 tys. mieszkańców, w tym 44 morderstwa na 100 tys. Niechlubny tytuł najgroźniejszego miasta Detroit “zdobyło” już po raz trzeci z rzędu, choć przestępczość spadła tam o 4 proc. i była najniższa od 47 lat.

Przyczyną problemów w 700-tysięcznym Detroit jest m.in. masowe bezrobocie i zadłużenie mieszkańców spowodowane falą bankructw tamtejszego przemysłu w 2013 r.

Na drugim miejscu znalazło się 650-tysięczne Memphis w stanie Tennessee, z wynikiem 1741 ciężkich przestępstw na 100 tys. mieszkańców, w tym 21 morderstw na 100 tys. Kolejne pozycje zajmują Oakland w Kalifornii i Saint Louis w stanie Missouri, gdzie było aż 50 morderstw na 100 tys. mieszkańców.


Dalej mamy Birmingham w Alabamie, gdzie przestępczość wzrosła najbardziej – aż o 18 proc., Milwaukee w stanie Wisconsin, Baltimore w stanie Maryland, Cleveland w stanie Ohio, Stockton w Kalifornii, gdzie było 49 morderstw na 100 tys. mieszkańców i Indianapolis w stanie Indiana.

Z miast poniżej 200 tys. największa przestępczość była w Little Rock w stanie Arkansas, Rockford w stanie Illinois, Springfield w stanie Missouri, Lansing w stanie Michigan i Hartford w stanie Connecticut, Springfield w stanie Massachusetts, Springfield w stanie Illinois, New Haven w stanie Connecticut, Chattanooga w stanie Tennessee i Worcester w stanie Massachusetts. Jak widać aż trzy razy “załapały się” na tę listę miejscowości Springfield.


Natomiast najbezpieczniejsze miasta w USA to Irvine w Kalifornii, Gilbert w Arizonie, Fremont w Kalifornii, Virginia Beach w Wirginii, Santa Clarita w Kalifornii, Henderson w Nevadzie, Plano w Teksasie, Chandler w Arizonie, Irving w Teksasie i Chula Vista w Kalifornii. Tak więc zdecydowanie najbezpieczniej jest… na Dzikim Zachodzie.


Stanem z największą przestępczością jest Alaska – 636 ciężkich przestępstw na 100 tys. mieszkańców, a na kolejnych miejscach są Nevada, Tennessee, Nowy Meksyk i Floryda. Najbezpieczniejsze stany to Vermont (99 przestępstw na 100 tys. mieszkańców), Maine, Wyoming, New Hampshire i Wirginia.

W porównaniu z 2010 r. przestępczość w USA zmniejszyła się o prawie 10 proc. W 2014 r. łącznie popełniono 1,1 mln przestępstw, czyli 366 na 100 tys. mieszkańców. Dane z raportu FBI dotyczą 2014 r. Danych za ubiegły rok jeszcze nie opublikowano.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow