Nie chciał wpuścić muzułmanki w nikabie. Dosolą mu 10.000 euro grzywny

By Dział: Społeczeństwo | 13 kwietnia 2017

Gdyby próbował ją zgwałcić lub uderzyć dostałby pewnie mniej.

Kierowca prywatnego autobusu w Emden w niemieckiej Dolnej Saksonii będzie musiał zapłacić gigantyczną grzywnę tylko za to, że nie chciał do niego wpuścić muzułmanki z zasłoniętą twarzą. Kobieta miała na sobie nikab – tradycyjne okrycie muzułmańskich kobiet odsłaniające jedynie czoło i oczy.

Kierowca nie zgodził się jej przewieźć. Niemieckie media podają, że kobieta była w ciąży, chociaż nie wiadomo, czy pod jej strojem było to w ogóle widoczne. Jej oburzony muzułmański mąż powiadomił policję, a ta wszczęła przeciwko kierowcy sprawę karną. Grozi mu grzywna w wysokości 10 tys. euro – poinformował rzecznik lokalnej policji.

Firma, w której pracuje kierowca tłumaczy, że był on przekonany, iż w Niemczech obowiązuje już zakaz noszenia w miejscach publicznych strojów zakrywających twarz, gdyż w ostatnim czasie nieustannie mówiło się o konieczności jego wprowadzenia. Popiera to nawet kanclerz Angela Merkel.


Ale od mówienia do wprowadzenia nowego prawa daleka droga, a póki co nieszczęsny kierowca stał się “wrogiem publicznym numer jeden” poprawnych politycznie mediów. “Takie rzeczy nie mają prawa się wydarzać. To się nie może powtórzyć” – grzmi przedstawiciel władz Emden Temmo Poppenga.

Czytaj także: Będzie totalny zakaz noszenia burek i nikabów w całej Europie! (FOTO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow