Cud w krematorium! Kazali im spalić żywego noworodka (FOTO)

By Dział: Społeczeństwo | 14 kwietnia 2017

O niesamowitym wydarzeniu informuje “Daily Mirror”.

“Nie płakała, nie oddychała, nie ruszała się. Personel szpitala oddał więc rodzinie ciało przedwcześnie urodzonej dziewczynki informując, że dziecko nie żyje i zalecając kremację” – przyznaje wicedyrektor szpitala w Bundi w zachodnich Indiach.

25-letnia kobieta urodziła córkę będąc w 24 tygodniu ciąży. Dziecko ważyło tylko 350 gramów. Poród odbierała pielęgniarka, gdyż na sali nie było akurat lekarza. Stwierdziwszy, że dziewczynka nie daje żadnych oznak życia, bez konsultacji z pediatrą, ani żadnym innym lekarzem, personel stwierdził zgon i wydal ciało do kremacji.

noworodek


Jednak przed włożeniem do krematoryjnego pieca ojciec przytulił “martwą” córkę, aby się z nią pożegnać i wtedy nagle wyczuł jej słaby oddech i bicie serca. Rodzice natychmiast pojechali z dzieckiem z powrotem do szpitala. Teraz lekarze walczą o życie dziewczynki, choć nie dają jej dużych szans. Płuca takiego wcześniaka nie są w stanie prawidłowo działać.

Jednak rodzice, którzy są przekonani, że w krematorium zdarzył się cud, liczą mimo wszystko na powtórne ocalenie dziecka. “Bóg nam ją zwrócił. Mamy nadzieję, że przeżyje i już niedługo będziemy mogli zabrać ją do domu” – mówią.

W sprawie błędnego orzeczenia zgonu przez personel indyjskiego szpitala wszczęto śledztwo. “Winni zostaną ukarani” – zapewnia wicedyrektor placówki.


indie_noworodek

O podobnym przypadku w Argentynie pisał wcześniej “Daily Mail”. Dziewczynka ożyła w kostnicy na rękach rodziców 12 godzin po tym jak lekarze wystawili świadectwo zgonu. “Nie potrafimy tego wyjaśnić. Dziecko zostało wcześniej zbadane przez kilku lekarzy – położników, ginekologów i neonatologa” – przyznał dyrektor szpitala Jose Luis Meirino.

Czytaj także: Opętane dzieci? 4-latek oskarżony o napaść seksualną!

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow