“Unia Europejska to zombie. Już martwa, ale jeszcze chodzi. Wkrótce się rozsypie”

By Dział: Polityka W popularnych | 15 kwietnia 2017

Lider czołowej partii Szwecji porównał unijnych przywódców do żywych trupów z serialu “The Walking Dead”.

Mattias Karlsson – przywódca prowadzącej w sondażach prawicowej partii Szwedzcy Demokraci – zarzucił unijnym liderom, że nie są w stanie przyznać, iż ich sen o wspólnym europejskim państwie federacyjnym załamał się.

Skrytykował ich też za odmowę reformowania “niedemokratycznego bloku” jakim jest Unia Europejska. W wywiadzie dla “Daily Express” szwedzki polityk przewiduje, że jest już tylko kwestią czasu kiedy Unia rozleci się całkowicie.

“W Europie Środkowej, we Francji, Skandynawii i wielu innych krajach widzimy wzrost oporu przeciwko Unii Europejskiej i jej niedemokratycznym strukturom. Ona jest jak zombie. Faktycznie jest już martwa, ale ciągle jeszcze chodzi. Ale taka struktura jest nietrwała. Myślę, że w końcu upadnie” – przewiduje Karlsson.


Unia_Europejska_zombie1

Według niego, kraje europejskie powinny ze sobą współpracować w takich dziedzinach jak handel, czy bezpieczeństwo, ale wszystkie decyzje powinny być uzgadniane przez suwerenne narody, a nie przez brukselskich urzędników, których nie wybrano w wolnych wyborach.


“Mamy wspólny interes w walce z zorganizowaną przestępczością, terroryzmem, zagrożeniami dla środowiska, a także w handlowaniu ze sobą. Ale to powinny robić poszczególne państwa i ich demokratycznie wybrane rządy” – podkreślił lider Szwedzkich Demokratów.


Jego zdaniem, eurokraci robią źle grożąc Wielkiej Brytanii, której premier Theresa May nie chce spełnić ich żądań w negocjacjach dotyczących Brexitu. “Powinniśmy szanować demokratyczny wybór Brytyjczyków, a to co robi Bruksela jest obrzydliwe, to brak szacunku dla nich” – ocenił.

“I my i wszystkie europejskie kraje potrzebują Brytyjczyków, a oni nas. Jesteśmy z nimi kuzynami z punktu widzenia kultury i mamy mnóstwo wspólnych interesów. Powinniśmy prowadzić negocjacje łagodnie i przyjaźnie, a nie grozić im. Sygnały, które płyną z Brukseli są jednak przerażające” – uważa Karlsson.

Unia_Europejska_zombie2

Szwedzki polityk ostrzega też, że władze Unii Europejskiej są dziś skłonne poświęcić przyszłą umowę handlową z Wielką Brytanią, żeby tylko ukarać ten kraj za Brexit.

“Niestety, wygląda na to, że tak się może stać. To tylko upewnia nas, że trzeba jak najszybciej pozbyć się obecnych przywódców Unii Europejskiej. To są bezwartościowi ludzie. Nie działają w interesie obywateli i narodów krajów Europy” – podkreśla lider Szwedzkich Demokratów.

Według niego, dla każdego z europejskich państw byłoby korzystniej, gdyby samo mogło negocjować układ handlowy z Wielką Brytanią, a nie być zmuszane do słuchania reguł narzucanych przez Unię Europejską.

Czytaj także: Unia równych i równiejszych. Brukselska „sprawiedliwość” nie dla Polski

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow