Latająca lampa, podgrzewana kurtka i skaner jedzenia. 13 wynalazków, które już zmieniają nasze życie (FOTO)

By Dział: Nauka i Odkrycia W popularnych | 18 kwietnia 2017

Technika przestała iść naprzód. Zaczęła galopować. Większość z tych rzeczy można już kupić.

Uczeni i inżynierowie nie przestają nas zadziwiać ciągle nowymi wynalazkami. Obok zwykłych gadżetów pojawia się coraz więcej bardzo praktycznych urządzeń, dzięki którym nasze życie może stać się łatwiejsze. Wybraliśmy 13 najnowszych małych cudów techniki.

Lewitująca bezprzewodowa żarówka Flyte – unosi się w powietrzu nad drewnianą podstawką z wbudowanymi magnesami. Wydajność: 22 lata, przy założeniu, że świeci się 6 godzin dziennie. Jest już w sprzedaży.

latajaca_zarowka


“Mądra” kurtka Flexwarm z wbudowanym podgrzewaczem. W tkaninę ma wszyte elementy grzejące na plecach, klatce piersiowej i w nadgarstkach. Można regulować temperaturę w zależności od pogody. Coś nie tylko dla sportowców i turystów.

podgrzewana_kurtka

Sterylizator ultrafioletowy Kitchen Sanitizing Wand. Zabija ultrafioletem 99 proc. bakterii i mikroorganizmów na dowolnych, również nierównych kuchennych powierzchniach. Czyżby spełniło się marzenie wszystkich gospodyń? Teraz można mieć pewność, że jest czysto.


sterylizator_ultrafioletowy

Potrójny telefon Flip Phone. Trzy powiązane ze sobą ekrany i klawiatura po jednej ze stron. Każdy ekran może pracować w innym reżimie i używać jednocześnie różnych aplikacji. Superwytrzymała i chroniona przed porysowaniem obudowa. Wkrótce to cudo wejdzie do masowej produkcji.

potrojny_telefon

Rolko – skateboard Sidewinding Circular Skates. Pozwala na swobodne kierowanie, skręcanie i kręcenie się w miejscu. Dwa koła o średnicy 25 cm i wygodne platformy dla stóp. Pewnie młodzież tym nie pogardzi. Produkt już jest na rynku.

skate_rolki

Ładowarka słoneczna do telefonów Port. Malutki akumulatorek ładowany energią słoneczną po łatwym przyczepieniu do okna domu, samochodu lub samolotu. Niech ktoś powie, że to nie jest wygodne i praktyczne, a przy okazji ekologiczne.

ladowarka_sloneczna

Telefon ze słuchawkowym Bluetoothem Cambala. Dwa w jednym. Płatek słuchawki wchodzi do ucha kiedy telefon zostaje ściśnięty z dwóch stron. Ten wynalazek jest w stadium opracowania.

telefon_bluetooth

Skaner składu chemicznego jedzenia TellSpec. Dzięki niemu wiesz co jesz. Skanuje żywność i wysyła ci na smartfona informacje o zawartości poszczególnych substancji w produkcie. Powie ci “brutalną prawdę” o składzie jedzenia, którą niekoniecznie ujawnia producent na etykietce.

skaner_jedzenia

Skrajnie elastyczny smartfon Portal. Może spadać na asfalt, zanurzać się na 10 metrów, dopasowuje się do kształtu ręki. Na rynku ma się pojawić w najbliższym czasie.

elastyczny_smartfon

Zdalna ręczna mini-kopiarka Copy & Paste. Może kopiować i drukować obrazy na czym chcesz. Wystarczy nacisnąć guzik i zeskanować dowolny obiekt o potem przenieść obraz na dowolną inną powierzchnię. Wynalazek w stadium opracowania. Można sobie wyobrazić kolejki jakie się po to ustawią.

copy_paste

Telefon z wizualną prognozą pogody Window Phone. Realistycznie pokazuje pogodę zmieniając wygląd swojego ekranu. Rzucasz rano okiem na ekran i już wiesz, co cię czeka. Wynalazek w stadium opracowania.

smartfon_z_pogoda

Sensorowy długopis Phree do pisania na czym popadnie. Cokolwiek napiszesz np. na stole pojawi na ekranie twojego komputera lub smartfona. Jak znalazł do robienia błyskawicznych notatek, kiedy pod ręką nie ma zwykłego długopisu, ani kartki. Produkt wszedł już na rynek.

dlugopis_elektroniczny

Bezprzewodowa mikro-słuchawka tłumacząca Pilot. Wstawiasz do ucha i… już nie musisz uczyć się języków. Obcokrajowiec coś do ciebie mówi, a słuchawka na żywo tłumaczy. Czytaj o niej więcej: Rewolucja w komunikacji! Tłumacząca słuchawka wchodzi na rynek (WIDEO).

sluchawka_The_Pilot

Czytaj także: Naukowa torpeda! Uczeni wynaleźli eliksir młodości

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow