Straszliwe represje! Szmatko z banderowską szmatką kontra polska Straż Graniczna

By Dział: Społeczeństwo | 18 kwietnia 2017

Ukraiński szef Rady Miejskiej Czortkowa na dawnych Kresach Wschodnich poskarżył się na prześladowanie go przez polską Straż Graniczną.

Poszło o banderowską czerwono – czarną flagę, którą Wołodymyr Szmatko umieścił na oknie swojego samochodu i chciał w ten sposób wjechać do Polski. Polskim funkcjonariuszom ta nazistowska flaga nie przypadła do gustu i kazali mu ją zdjąć. Wywołało to oburzenie “ukraińskiego patrioty”, który poskarżył się na te “represje” ze strony Polaków na portalu społecznościowym.

“Zrobiło mi się bardzo nieprzyjemnie!!!!! Przy przekraczaniu ukraińsko-polskiej granicy w Krakowcu pracownik polskiej Straży Granicznej agresywnie “poprosił” mnie o zdjęcie z okna auta “banderowskiej flagi”!!!! Dziesięć razy zapytałem dlaczego???? Odpowiedź: “Ukraińscy nacjonaliści – to źle!!!” – oburza się ukraiński samorządowiec.

“Wniosek: Dziękuję Panu Bogu, że jestem UKRAIŃSKIM NACJONALISTĄ!!! Ale flagę przyczepiłem znowu i nigdy i nigdzie jej nie zdejmę. Nie rozumiem takiej przyjaźni między Ukraińcami Polakami! Bardzo ciężko na duszy. Ale Stepan Bandera Bohater Ukrainy i flaga UPA to nasza cząstka duszy i serca!” – pisze Szmatko, cytowany przez szereg ukraiński portali.


Funkcjonariuszom polskiej Straży Granicznej dziękujemy za czujność. A gość, który nie stosuje się do obyczajów panujących w kraju, do którego przyjeżdża i chwali się, że oszukał przedstawicieli polskich władz – nie jest gościem pożądanym. Następnym razem nie powinien zostać w ogóle wpuszczony.

Czytaj także: Co drugi Rosjanin chce odebrać Ukrainie Donbas.

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!


Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow