Facebook pomoże islamistom tropić “bluźnierców”? Potem ich zabiją

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 19 kwietnia 2017

Kierownictwo Facebooka wyśle do Pakistanu swoją delegację w odpowiedzi na prośbę tamtejszych władz o pomoc w ściganiu bluźnierców przeciwko islamowi.

Jak donosi BBC, władze Pakistanu oficjalnie zwróciły się do Facebooka o pomoc w tropieniu ludzi, którzy zamieszczają na portalach społecznościowych “bluźniercze treści”. Szokująca informacja każe zadać pytanie o etykę i wolność słowa na Facebooku, a także o motywy działania kierownictwa tego serwisu.

Dodajmy, że za bluźnierstwo grozi w islamskim Pakistanie kara śmierci i wiele osób zostało już za to zabitych. To religijne “prawo” służy też do masowego prześladowania wszystkich innowierców, w tym chrześcijan. Niedawno bez śladu zniknęło 5-ciu niezależnych blogerów, których oskarżano o “bluźnierstwo”.

“Facebook i inne serwisy powinny przekazywać nam wszelkie informacje o ludziach, którzy zamieszczają bluźniercze treści” – mówi minister spraw wewnętrznych Pakistanu Chaudhry Nisar w gazecie “Dawn”. Również premier Nawaz Sharif wezwał na Twitterze do powszechnej walki z “bluźnierstwem przeciwko islamowi”, które jest “niewybaczalną zbrodnią”.


Kierownictwo Facebooka doskonale o tym wszystkim wie, a jednak podejmuje w tej sprawie kontakt z władzami Pakistanu. Dlaczego? “To jest igranie z życiem niewinnych ludzi” – oburzają się obrońcy wolności słowa w Internecie. Ich zdaniem, oznacza to kolaborację z pakistańskimi władzami i kolejny krok w kierunku islamskiej cenzury na Facebooku.

W oświadczeniu dla Associated Press kierownictwo Facebooka zapewniło wprawdzie, że pamięta o potrzebie “ochrony prywatności i praw użytkowników” swojego serwisu. “Udostępniamy informacje o kontach wyłącznie zgodnie z naszymi warunkami świadczenia usług i prawem” – głosi to oświadczenie.

Jednak faktu podjęcia kontaktów z władzami Pakistanu w sprawie ścigania “bluźnierców” i wysłania tam swojej delegacji Facebook już nie komentuje.


Czytaj także: „Polować na białe kobiety i zabijać je by nie miały dzieci!” To nie narusza standardów Facebooka (FOTO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow