Chcesz mieszkać z demonami? Dom w Amityville znowu na sprzedaż (FOTO)

Oferta tylko dla miłośników paranormalnych doznań. “Najbardziej nawiedzony dom świata”, opanowane przez demony miejsce przerażającej zbrodni, która zainspirowała twórców serii filmów i książek “Amityville Horror”, został ponownie wystawiony na sprzedaż za “jedyne” 850 tys. USD – podaje ABC News.

Dom w stylu kolonialnym w miasteczku Amityville w stanie Nowy Jork ma 5 sypialni, 4 łazienki, hangar na łodzie i garaż na 2 samochody. Ale to nie ze względu na te walory dom na wyspie Long Island od dziesięcioleci budzi powszechną grozę i ciekawość.

rodzina_DeFeo

Jego makabryczna historia rozpoczęła się w 1974 r. To właśnie wtedy dokonano tu potwornego zbiorowego mordu. 23-letni wówczas Ronald “Butch” DeFeo zastrzelił swoich rodziców i czwórkę młodszego rodzeństwa w czasie kiedy spali.


Ronald_DeFeo

 


Morderca, uznany za psychopatę, odbywa obecnie wyrok dożywocia w najbardziej strzeżonym nowojorskim więzieniu Green Haven. W śledztwie mówił, że do tego czynu zmusiły go “głosy, które nie dawały mu spokoju”.


amityville_1

 

Śledczym nigdy nie udało się wyjaśnić jak to się stało, że każda z ofiar została zastrzelona leżąc na brzuchu w swoim łóżku z broni bez tłumika, a jednak huk pierwszych wystrzałów nie zaalarmował kolejnych ofiar. Nie słyszeli go też sąsiedzi.

amityville_horror

Ten mord był jednak dopiero początkiem grozy. Rok później dom przy Ocean Avenue 112 kupiło małżeństwo George i Kathy Lutz i zamieszkało tam z trójką dzieci. Wtedy rozpoczęły się zjawiska paranormalne – tajemnicze hałasy, drzwi i okna, które same się otwierały, a w końcu… ze ścian zaczęła spływać krew i dziwna śmierdząca maź, do której zlatywały się roje much.

Nie pomogły egzorcyzmy – ksiądz miał jakoby uciec w ich trakcie. Potem w domu zaczęły się pojawiać jakieś zakapturzone postacie, a wreszcie – jak twierdziła pani Lutz – ze ściany wyjrzała szyderczo uśmiechnięta twarz Szatana, a jakaś przerażająca siła rzuciła kobietę na podłogę.

Tego rodzina nie wytrzymała – uciekli z domu w panice zaledwie miesiąc po tym jak się do niego wprowadzili. Nawiedzony dom został zaś dosłownie oblężony przez ekipy telewizyjne, uczonych i badaczy zjawisk nadprzyrodzonych.

Potem mówiono, że Lutzowie wszystko wymyślili, że wiedząc o zbrodni, która miała tam miejsce wcześniej, postanowili zbić kapitał na rozgłosie. Jak było naprawdę – tego już się sprawdzić nie da. Zdarzenia te zainspirowały twórców znanego filmu “Amityville Horror” i jego późniejszych licznych przeróbek oraz książek o tym samym tytule.

“To prawda, ten dom jest nawiedzony. Ale nie przez demony, tylko przez poszukiwaczy sensacji, którzy nieustannie tu przyjeżdżają, zakłócając normalne życie kolejnym właścicielom” – mówi Joanne Mills, która wychowała się w Amityville, a teraz wystawia dom na sprzedaż w imieniu lokalnej agencji nieruchomości.

Amityville_dom

Reporters.pl [Thriller]

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow