Warszawa pokonała całą Europę! Pierwsza w rankingu zachodnich studentów

By Dział: Nauka i Odkrycia Społeczeństwo W popularnych | 20 kwietnia 2017

Przed Londynem, Paryżem, Mediolanem…

Polska stolica zajęła pierwsze miejsce w rankingu miast, które zachodni studenci uznali za najlepsze do mieszkania i studiowania – informuje włoska gazeta La Repubblica w artykule “Warszawa jest najlepsza”, przytaczając wyniki sondażu przeprowadzonego wśród osób studiujących w ramach europejskiego programu edukacyjnego Erasmus.

W rankingu Uniplaces najlepszych ośrodków akademickich Erasmusa Warszawa wyprzedziła 14 innych miast, w tym takie renomowane “studenckie stolice” jak Paryż, Londyn i Mediolan, które są dla wielu studentów zbyt drogie.

W głosowaniu uwzględniano takie czynniki jak koszt wynajmu pokoju lub mieszkania, opłaty za studia, średnie ceny posiłków w tanich restauracjach, cenę miesięcznego biletu komunikacji miejskiej i liczbę państwowych uczelni w mieście.


W łącznej ocenie Warszawa zaprezentowała się najatrakcyjniej, a szczególnie wielu Włochów bardzo wysoko ocenia studia w Polsce – pisze gazeta. Koszt wynajmu mieszkania w polskiej stolicy należy do najniższych w Europie, za państwowe studia się nie płaci, tania jest również komunikacja i wyżywienie.

Co więcej – zagraniczni studenci nie muszą wcale znać języka polskiego, gdyż większość uczelni ma wykłady i zajęcia po angielsku, niemiecku i francusku. Ponadto włoscy studenci oceniają, że Polacy dobrze władają językami obcymi, są gościnni i zawsze gotowi do pomocy.


“Nasi studenci wracają bardzo zadowoleni, a egzaminy, które zdają po powrocie potwierdzają, że ich przygotowanie jest bardziej niż satysfakcjonujące” – ocenia Fabio Rossi, wykładowca historii języka włoskiego uniwersytetu w Mesynie. Przyznaje, że porozumienie z uniwersytetem w Warszawie jest jednym z najbardziej owocnych, jakie zawarła jego uczelnia.


Czytaj także: Dyktatura lewackich kretynów! Brytyjskim uczelniom grozi umysłowa zagłada

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow