Rosyjski major i szeregowy zabici w Syrii

By Dział: Armia i Wojna | 20 kwietnia 2017

Armia Rosji straciła najwyższego rangą oficera w operacji syryjskiej.

Major Siergiej Bordow, jeszcze jeden rosyjski wojskowy i dwóch żołnierzy syryjskich dostało się pod artyleryjski ostrzał 18 kwietnia br. Wszyscy zginęli – podaje Reuters. Nie jest jasne kto dokonał tego ostrzału – syryjscy rebelianci czy Państwo Islamskie, ani w jakim regionie kraju toczyły się walki.

Agencja powołuje się na Wiaczesława Pawluczenkę – byłego kolegę z wojska zabitego majora, który służył z nim we Flocie Czarnomorskiej. Bordow pochodził z Symferopola na Krymie i został wysłany do Syrii jako szef grupy zwiadowczej piechoty morskiej.

Ciało zabitego rosyjskiego oficera ma zostać przewiezione na Krym 21 kwietnia. Reuters zauważa, że major Bordow to najwyższy rangą rosyjski oficer zabity dotychczas w Syrii. Według oficjalnych danych Ministerstwa Obrony w Moskwie, od początku rosyjskiej operacji w tym kraju, czyli od września 2015 r. zginęło tam 30-tu wojskowych Rosji.


Reuters twierdzi jednak na podstawie własnych niezależnie zebranych materiałów, że straty rosyjskie są znacznie wyższe i trzeba do nich doliczyć także rosyjskich najemników wysyłanych do Syrii przez organizacje paramilitarne.

Zobacz także: Rosja wysyła czeczeńskie oddziały na wojnę w Syrii! Sunnici przeciw sunnitom? (WIDEO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!


Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow