Błyskawiczna akcja FSB! Dopadają terrorystę, a ten ma w saszetce… (WIDEO)

By Dział: Przestępczość i Terror | 20 kwietnia 2017

W sieci pojawiło się nagranie z zatrzymania współautora zamachu bombowego w metrze w Petersburgu.

29-letni Akram Azimow z Kirgistanu to starszy brat Abrora Azimowa, uznawanego za głównego organizatora tego ataku, w którym 3 kwietnia br. zginęło 15 osób, w tym sam zamachowiec – Akbarżon Dżaliłow.

Z kolei starszy z Azimowów miał według FSB odpowiadać za transfer pieniędzy na przygotowanie zamachu i zorganizowanie łączności z “międzynarodowymi terrorystami”. Zatrzymano go w Odincowie pod Moskwą. Okazało się, że ma przy sobie granat odłamkowy RGD-5.

To już 10-ty terrorysta aresztowany w tej sprawie. Pozostałych schwytano 6 kwietnia br. w Petersburgu i Moskwie. Siedmiu z nich to imigranci z Azji Środkowej. Niemal wszyscy pracowali w tej samej restauracji.


Tak duża skala zatrzymań każe zadać pytanie, czy aby wszyscy z owych Kirgizów byli zamieszani w ten pojedynczy zamach, czy też może FSB postanowiło dokonać spektakularnej akcji na wielką skalę, żeby wykazać swoją skuteczność.

Być może okaże się to w czasie dalszych przesłuchań aresztowanych. Jednak np. Abror Azimow już się przyznał, chociaż zapewnia, że działał nieświadomie, “wykonywał tylko polecenia” i nie wiedział, że ma to służyć zamachowi terrorystycznemu.


Czytaj także: Zabijali na Majdanie. Teraz ukraiński sąd pozwolił im uciec do Rosji (WIDEO)

Nowa Platforma 5Portali+1Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow