Hipersoniczna śmierć! Amerykanie testują niesamowitą broń (FOTO)

By Dział: Armia i Wojna W popularnych | 21 kwietnia 2017

Błyskawiczne pociski mają zrównoważyć potencjał militarny Rosji.

W ramach projektu Kinetic Energy Projectile – pociski kinetyczne KEP – Pentagon testuje zupełnie nowy rodzaj pocisków, które będą pędzić z prędkością co najmniej 3-krotnie większą od prędkości dźwięku, a docelowo 6 razy szybciej – donosi “Daily Mail”, powołując się na DefenceOne.

Pociski w wolframowej obudowie będą w stanie błyskawicznie niszczyć dowolne cele. Pierwsze prace nad tą bronią rozpoczęły się jeszcze w 2013 r. w bazie lotniczej Holloman w Nowym Meksyku. Już wtedy osiągnięto prędkość pocisku 3840 km/h.

poligon_Nowy_Meksyk

Baza lotnicza Holloman w Nowym Meksyku. To tu przeprowadzono próby z pociskami KEP


Obecnie próby wkroczyły w decydującą fazę – przy pomocy precyzyjnego modelowania komputerowego i mikrotestów modyfikowana jest konstrukcja głowicy, aby zapewnić jej maksymalną stabilność w czasie lotu w atmosferze.

Do wystrzeliwania tych pocisków ma służyć wyrzutnia Lockheed Martin M270 MLRS. “Można to porównać do wielkiej dubeltówki” – mówi gen. William Hix – Dyrektor ds. Planowania Strategicznego armii USA. Pociski mają osiągać prędkość od 3 do 6 Macha i po trafieniu w cel wybuchać dzieląc się na ogniste metalowe fragmenty zdolne przebić każdy pancerz.


“Jeśli ktoś będzie znajdował się w jakimś superopancerzonym czołgu to może przeżyje, choć sam czołg nie będzie już zdatny do użytku. Ale wszystkie pomniejsze cele zostaną kompletnie zniszczone” – zapewnia generał Hix.


Wyścig zbrojeń między Stanami Zjednoczonymi i Rosją wkroczył więc w nową fazę – rywalizacja odbywa się teraz w dziedzinie prędkości pocisków.

Czytaj o tym więcej: Rosyjska broń hipersoniczna zachwiała nuklearną równowagą! Nie ma przed nią obrony.

Czytaj także: USA szykują bomby termojądrowe B61-12. „Za bardzo chce się ich użyć” (WIDEO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow