1,5 tys. żołnierzy wzięło szturmem Reichstag pod Moskwą! (WIDEO)

By Dział: Armia i Wojna W popularnych | 24 kwietnia 2017

Na ich czele sam minister obrony Siergiej Szojgu.

Półtora tysiąca rosyjskich żołnierzy, wspieranych przez haubice, działa i wyrzutnie rakiet Katiusza zaatakowało i zdobyło budynek niemieckiego Reichstagu, czyli parlamentu III Rzeszy, a raczej jego tekturową makietę wzniesioną w parku “Patriota” w Kubince pod Moskwą.

Była to rekonstrukcja szturmu Armii Czerwonej, który miał miejsce w czasie II wojny światowej. Co prawda, tekturowy Reichstag przypominał bardziej dużą stodołę na polu pod lasem i dziwnym trafem prawie w ogóle nie ucierpiał. Najwyraźniej jest to “Reichstag wielokrotnego użytku”.

Generalnie szczegóły rekonstrukcji niewiele miały wspólnego z wydarzeniami historycznymi, np. okopy w polu, unoszący się nad polem bitwy archaiczny niemiecki samolot i sowieckie działo, na którym napisano “Zemsta za Mariupol”.


W końcu nad zdobytym Reichstagiem zatknięto czerwoną sowiecką flagę. Ponieważ na filmie nie ma zbliżenia tego momentu, to trudno stwierdzić, czy zatykający ją krasnoarmiejec miał – jak w 1945 r. – dwa zegarki na ręku. Tak wyglądał ten spektakl:


Czytaj także: „Pora! Pora!” Białoruś upamiętniła na monecie bunt przeciw Rosji. Moskwa wściekła (FOTO)


Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow