Wstawili dziewczynce sztuczne ramię. I teraz może grać na swoich skrzypcach

By Dział: Nauka i Odkrycia W popularnych | 24 kwietnia 2017

Bioinżynieria, która dała uśmiech niepełnosprawnemu dziecku.

Studenci bioinżynierii z George Mason University zbudowali dla 10-letniej dziewczynki ramię protetyczne, które pozwala jej grać na skrzypcach. O wzruszającym prezencie od młodych technologów donosi “The New York Post”.

Isabella Nicola Cabrera urodziła się bez lewej dłoni, ale całe swoje dzieciństwo marzyła aby grać na skrzypcach. Niestety, nie mogła i była z tego powodu smutna. W końcu dyrekcja szkoły załatwiła jej prowizoryczną protezę, której dziewczynka przez kilka lat używała. Niestety, proteza była za ciężka i trudno było nią grać.

Wtedy jej nauczyciel muzyki skontaktował się ze studentami z Fairfax w stanie Wirginia, a oni postanowili bezpłatnie pomóc. Było to prawdziwe wyzwanie dla 5-osobowej ekipy, gdyż nigdy wcześniej nikt nie zbudował tak zaawansowanej protezy.


“Czuliśmy wielkie ciśnienie. Kiedy widzisz taką dziewczynkę, która bardzo liczy na ciebie to robisz wszystko, żeby się wywiązać” – przyznaje jeden z konstruktorów Abdul Gouda.

W końcu proteza była gotowa i okazało się, że działa rewelacyjnie. Isabella może teraz grać na swoich skrzypcach bez najmniejszego problemu. Ze zdumieniem stwierdziła też, że jako bonus – niespodziankę studenci zamontowali jej w protezie przystawkę pozwalającą kierować rowerem.


Czytaj także: Na niebie pojawi się „drugi Księżyc”! Będzie można czytać w nocy (WIDEO)


Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow