Szwedzka monarchia drży w posadach: najpierw imigranci, a teraz rybitwy…

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 26 kwietnia 2017

Król i siły zbrojne Szwecji nie mogą uporać się z podstępnym ptactwem.

Król Karol Gustaw ma poważny problem – agresywne rybitwy zagnieździły się na dachu jego pałacu w Sztokholmie i z nieznanych powodów uporczywie atakują z zaskoczenia Królewską Straż Honorową – donosi szwedzki dziennik Expressen.

Pałac Drottningholm, gdzie mieszka rodzina królewska, jest nękany tymi ptasimi nalotami już od kilku lat, ale nikt nie jest w stanie nic z tym zrobić pomimo, że ptasia banda nie jest liczna – wyśledzono, że należy do niej tylko 10-ciu skrzydlatych osobników.

“Próbowaliśmy już wszystkich metod. Dowództwo Sił Zbrojnych, do których należy Straż Królewska, wiele razy prosiło nas, żebyśmy coś na to poradzili, gdyż uważają to za duży problem” – przyznaje w rozmowie z gazetą administrator pałacu Stefan Wirtén i z niepokojem zastanawia się, czy należy użyć “ostatecznego rozwiązania”.


Problem w tym, że rybitwy są w Szwecji pod ochroną. Dwór królewski oficjalnie wystąpił więc do Izby Administracyjnej w Sztokholmie o zgodę na jednorazowy odstrzał 10-ciu rybitw, jednak sprawa ciągnie się niemiłosiernie i jej końca nie widać.

Mimo to szwedzkie Siły Zbrojne szykują się już do uderzenia i wybrały nawet specjalne stanowisko strzeleckie na nabrzeżu przed pałacem, z którego zamierzają eksterminować podstępne rybitwy.


W obronie ptaków wystąpili jednak niespodziewanie ekolodzy i Sztokholmskie Stowarzyszenie Ornitologiczne, które zablokowało w sądzie ptasią egzekucję. “To absurd. Rybitwy są agresywne wobec strażników? Przecież waga tych ptaków nie przekracza 100 gramów, można je przepędzić parasolem” – oburza się ornitolog Sören Linden.


Pytanie, czy król, który nie może przegonić ptaków z własnego dachu, może być jeszcze uznawany za prawdziwego monarchę? Całe szczęście, że ten wcześniejszy Karol Gustaw od “potopu szwedzkiego” tego nie widzi.

Tymczasem rybitwy – zupełnie nieświadome, że ważą się ich losy i są na czołówkach gazet – siedzą dalej na dachu i drapieżnie wypatrują kiedy znowu pojawią się ich umundurowane ofiary.

Zobacz także: Małpa z kałachem wali seriami do oddziału Murzynów (WIDEO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow