Polska zagrożona! “Rosyjscy żołnierze mają bilet tylko w jedną stronę”

By Dział: Armia i Wojna | 27 kwietnia 2017

Wejdą, ale już nie wyjdą.

Ministerstwo Obrony Estonii oficjalnie ostrzegło, że według informacji jego wywiadu rosyjskie wojska, które we wrześniu tego roku przyjadą na Białoruś w ramach manewrów “Zachód-2017”, już z niej nie wyjadą.

“Oni mają bilet tylko w jedną stronę” – oświadczył minister Margus Tsahkna w wywiadzie dla agencji Reutera przed spotkaniem ministrów obrony krajów Unii Europejskiej na Malcie. Według niego, zarówno Estonia jak i pozostałe kraje NATO mają podstawy do obaw, że armia Rosji pozostanie na Białorusi. “I to nie jest tylko moje zdanie” – dodał.

Według ekspertów NATO, w jesiennych manewrach rosyjsko – białoruskich może uczestniczyć nawet 100 tys. żołnierzy – ich skala jest największa od lat. Estoński minister obrony poinformował też, że z analizy planów ruchu kolejowego między Rosją i Białorusią wynika, iż armia rosyjska zamierza wykorzystać aż 4 tys. wagonów do przewiezienia swoich żołnierzy.


Przypomnijmy, że wykorzystania przez Rosję wielkich manewrów do zbrojnej aneksji Białorusi poważnie obawia się białoruska opozycja, która alarmuje już o tym od września ubiegłego roku. Z kolei ukraińskie władze ostrzegają, że przemieszczenie wielkich rosyjskich sił na Białoruś może posłużyć Rosji zaatakowania Ukrainy od północy.

W zeszłym tygodniu prezydent Aleksander Łukaszenka zdecydowanie zaprzeczył jednak jakoby Rosja zamierzała “wprowadzić wojska i pozostawić je na Białorusi”. “Takie opinie głoszone są po to, aby rozerwać naszą jedność z Rosją” – podkreślił.


Czytaj także: NATO i Trump postanowili pomachać Putinowi skrzydłami przed nosem (WIDEO)


Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow