Totalna masakra reniferów w Rosji! Wyrżnęli je z powodu… języka (FOTO)

By Dział: Przestępczość i Terror W popularnych | 27 kwietnia 2017

Chciwe i bezmyślne ludzkie bestie nie mają litości.

20 tysięcy reniferów na Syberii zostało wyciętych w pień przez żądnych zysku kłusowników w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Ekolodzy z WWF-Russia i rosyjska policja odkryli setki miejsc masowej rzezi, ale nikogo nie udało się schwytać.

Jak donosi Daily Express, zmasakrowane ciała reniferów leżą porzucone na gnijących stosach, z poharatanymi pyskami, z których powyrywano im języki. To właśnie z powodu tych języków, które są potem sprzedawane jako drogi przysmak do Chin, giną masowo rosyjskie renifery.

reniferki6


Czasem kłusownicy zabierają też poroża, z których w Chinach produkuje się pseudo-lekarstwa pozwalające jakoby odkryć Yang – “słoneczną stronę życia”. Ale już same języki są tak doskonałym interesem, że “myśliwi” nie trudzą się nawet aby zabrać mięso.

Metoda tego polowania jest szczególnie bestialska – kłusownicy osaczają całe stada reniferów samochodami terenowymi i skuterami śnieżnymi, aby zapędzić je do rzek, gdzie brnące w płytkiej wodzie przestraszone renifery stają się łatwym celem.


reniferki2


Nie oszczędzane są nawet spanikowane ciężarne samice, które nie mogąc nadążyć za uciekającym stadem, ronią po drodze martwe płody, a potem są dobijane – informują działacze WWF-Russia, powołując się na relacje świadków takich polowań.

O masakrze reniferów na wielką skalę powiadomiono już Władimira Putina. Prezydent obiecał wysłanie do tundry na Syberii 5-ciu tysięcy zmotoryzowanych strażników przyrody. Czy w warunkach rosyjskich wystarczy to aby powstrzymać dalszą rzeź? Pewnie nie.

reniferki1

Tymczasem populacja reniferów w Rosji – i tak zagrożona w wyniku zmian klimatycznych, które powodują, że zwierzęta mają coraz mniej pożywienia – w ciągu ostatnich 20 lat zmniejszyła się drastycznie z 1,5 mln do 900 tys. Np. w ubiegłym roku w okresie Bożego Narodzenia zdechło na raz 80 tys. reniferów z głodu wywołanego zjawiskami pogodowymi.

Jak stwierdzili uczeni z Uniwersytetu Oksfordzkiego, koczujące renifery w Jamało-Nienieckim Okręgu Autonomicznym Rosji nie spodziewały się ulewnych zimowych deszczów, które zmieniły ziemię w zamarzniętą skorupę, spod której zwierzęta nie były w stanie wydobyć porostów.

reniferki3

Te, które przeżyły, dobija teraz człowiek. “Skala tego kłusownictwa jest szokująca” – przyznaje Iwan Mizin, koordynator WWF-Russia w rejonie Morza Barentsa. Nie wiadomo ile reniferów zostało po ostatniej kilkumiesięcznej masakrze.

reniferki4

Aby chronić nosorożce przez rabusiami – mordercami zwierzętom tym spiłowuje się ostatnio ich cenne rogi. Ale reniferom nie można w ten sam sposób odciąć ich języków, aby przestały korcić rosyjskich kłusowników.

Wszystko wskazuje więc, że już wkrótce te piękne, mądre i łagodne zwierzęta zostaną na Syberii wytrzebione całkowicie. Niestety, na chciwość, głupotę i okrucieństwo nie wymyślono jeszcze skutecznego lekarstwa…

reniferki5

Przypomnijmy, że jakiś czas temu pisaliśmy też o tajemniczej śmierci 323-ch reniferów w Norwegii. Czytaj: Zabił je piorun? Dlaczego leżą z obciętymi głowami? (FOTO)Opisywaliśmy też masowe mordowanie wielorybów przez flotę Japonii.

Czytaj także: Rozrywki „rosyjskiego świata”: miażdżenie niedźwiedzia ciężarówką i lokomotywą (WIDEO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow