Prosto do samozagłady! Nie płacić na wojsko i dać się zabić

By Dział: Armia i Wojna Polityka | 29 kwietnia 2017

Brytyjska Partia Pracy postanowiła zniszczyć siły zbrojne własnego kraju.

Jej kandydat na ministra gospodarki i finansów po wyborach parlamentarnych w czerwcu br. John McDonnell zapowiedział, że zmieni prawo podatkowe tak, żeby każdy obywatel mógł zabronić, aby z jego podatków finansowano armię, marynarkę wojenną i lotnictwo wojskowe – donosi “Daily Express”.

Zdeklarowany socjalista złożył w parlamencie wniosek w tej sprawie jeszcze w 2014 r. Zgodnie z nim, obywatele powinni mieć możliwość decydowania, aby z ich pieniędzy finansowano jedynie przedsięwzięcia nie służące celom militarnym.

Jego wniosek poparł wówczas obecny przewodniczący Partii Pracy Jeremy Corbyn, który chce także, aby po zwycięstwie w wyborach McDonnell kierował brytyjską gospodarką.


Sam Corbyn idzie zresztą jeszcze dalej – zapowiedział, że jeśli stanie na czele rządu, to w żadnej sytuacji nie użyje brytyjskich rakiet nuklearnych Trident. Innymi słowy wysłał Rosji jasny sygnał: nawet jeśli zrzucicie na nas bomby atomowe, to my nie dokonamy uderzenia odwetowego.

Szef Partii Pracy zapowiedział też, że wstrzyma naloty brytyjskiego lotnictwa na Państwo Islamskie i zabroni polowania przez brytyjskie drony na przywódców syryjskich terrorystów.


Dowództwo brytyjskiej armii zareagowało na te pacyfistyczne zapowiedzi oburzeniem i zaapelowało do wyborców, aby nie dopuścili do zwycięstwa Partii Pracy w czerwcowych wyborach. “Nie popełnijcie błędu – bezpieczeństwo Wielkiej Brytanii zostanie zagrożone, jeśli Corbyn zostanie premierem, a McDonnell będzie trzymał kasę” – ostrzegł minister obrony Mike Penning.


Czytaj także: Wielka Brytania: możemy dokonać prewencyjnego ataku jądrowego!

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow