Obama rusza na front w Donbasie (FOTO)

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 3 maja 2017

Rosyjska propaganda ma teraz niezbity dowód udziału Amerykanów w wojnie na Ukrainie.

Barack Husejnowicz na pierwszej linii frontu? Zrobione w Awdiejewce zdjęcia mężczyzny w mundurze ukraińskiej armii rozeszły się jak burza w Internecie. “Aż się boję pomyśleć, co powie teraz rosyjska “chu… TV” – napisał bloger Jurij Misiagin, który zamieścił te fotografie na Facebooku.

Ale spokojnie. Według tego, co nam wiadomo, Barack Obama po przegranych wyborach nie postanowił na razie zmieniać profesji i stać się najemnikiem. A jego sobowtór na zdjęciach to niejaki Aleksander Żamojdo – ukraiński wolontariusz o pseudonimie “Cygan”, dostarczający zaopatrzenie wojskom w Donbasie.

Obama_Ukraina2


Jego ojciec był Białorusinem, a babcia – Polką z Warszawy. Dziadka, który był carskim generałem, sowieci rozstrzelali w 1933 r., a babcię zesłali na 12 lat do łagrów w ramach tzw. Operacji Polskiej NKWD w 1937 r. O posiadaniu korzeni afroamerykańskich Aleksandrowi nic nie wiadomo.

Żamojdo jest z zawodu taksówkarzem. W 2014 r. został ciężko ranny na Majdanie, ale wykaraskał się. Co ciekawe, zanim zrobiono to zdjęcie, nikt z jego otoczenia w ogóle nie zauważał podobieństwa do Obamy. Dopiero kiedy włożył hełm nagle wszystkich zamurowało. Teraz nie zwracają się do niego inaczej niż “Obamycz”.


Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow