Ukraina: policja wdarła się szturmem do siedziby neobanderowców! (WIDEO)

Ukraińscy faszyści totalnie spałowani. Nie pomogło hajlowanie z okna.

Uzbrojony oddział sił specjalnych Ukrainy zaatakował główną siedzibę Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów OUN w Kijowie. Doszło do walki wręcz. Siedziba ukraińskich faszystów została kompletnie zdemolowana.

Do ataku na biuro OUN przy ulicy Mazepy 6 doszło 9 maja – w obchodzonym na Wschodzie Dniu Zwycięstwa w II wojnie światowej. Na nagraniach widać zabarykadowanych w budynku OUN-owców, którzy rzucali w otaczającą budynek policję jajkami, farbą i świecami dymnymi. Hajlowali też z okna i straszyli granatnikiem.

W końcu doszło do szturmu i walki w środku na kije deski i pałki policyjne. Policja zdobyła budynek. Biuro zostało kompletnie zdemolowane. W starciu kilka osób zostało rannych. Zatrzymano 25-ciu działaczy OUN. Obecnie przed posterunkiem policji, gdzie są zatrzymani, trwa pikieta zwolenników tego ruchu.


Oficjalnym powodem ataku policji na biuro miało być – jak twierdzą władze – przygotowywanie licznych nacjonalistycznych prowokacji w stolicy Ukrainy mających faktycznie sprzyjać uzasadnieniu agresywnej polityki Władimira Putina wobec Ukrainy.

Atak ukraińskiej policji na siedzibę OUN to zdarzenie dość niezwykłe, biorąc pod uwagę, że dotychczas władze w Kijowie otwarcie oddają cześć zbrodniarzowi wojennemu Stepanowi Banderze i uprawiają kult UPA, a jego głównym głosicielem był właśnie OUN.


Czyżby więc jakaś zmiana w oficjalnej polityce historycznej państwa? Raczej nie – jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale dobrze, że przynajmniej trochę postanowiono ukrócić ukraińskich neofaszystów.


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow