Cud Fatimski! 5-latek z roztrzaskanym mózgiem ozdrowiał. “Naukowo niewytłumaczalne”

By Dział: Społeczeństwo | 11 maja 2017

W Fatimie ujawniono niesamowity fakt nagłego cudownego uzdrowienia chłopca, któremu lekarze nie dawali już żadnych szans.

Rodzice małego Lucasa wystąpili na konferencji prasowej aby opowiedzieć o cudzie, który dokonał się za wstawiennictwem błogosławionych Franciszka i Hiacynty Marto, świadków fatimskich Objawień Maryjnych z 1917 roku – donosi Associated Press.

Niesamowita konferencja odbyła się na dzień przed przybyciem do portugalskiego sanktuarium w Fatimie papieża Franciszka, który w sobotę ma ogłosić Franciszka i Hiacyntę świętymi. Wystąpili na niej państwo Joao Baptista i jego żona Lucila Yurie z archidiecezji Olinda i Recife w północno-wschodniej Brazylii.

Po raz pierwszy ujawnili publicznie, co stało się 4 lata temu z ich 5-letnim wówczas synkiem. W dniu 3 marca 2013 r. bawiący się z siostrą chłopiec wypadł przez okno z domu swego dziadka i runął z wysokości 6,5 metra, uderzając głową o ziemię. Część mózgu wylała się, ale chłopiec nadal żył, choć był w śpiączce i doznał dwóch zawałów serca.


Lekarze z kliniki medycznej, w której go umieszczono orzekli, że jeśli w ogóle nie umrze to nie ma najmniejszych szans na to, żeby odzyskał świadomość i był normalny. Albo na zawsze pozostanie w stanie wegetatywnym, albo będzie do końca życia niepełnosprawny umysłowo, takie były rokowania – relacjonuje ojciec chłopca.

Cztery dni po wypadku rodzice poprosili zgromadzenie sióstr zakonnych z Carmelo de Campo Mourao o modlitwę wstawienniczą za dziecko. Siostry zaczęły odmawiać modlitwę przy znajdujących się w ich kaplicy relikwiach błogosławionych Franciszka i Hiacynty. Modlili się także rodzice i cała rodzina.


“I oto nagle zaledwie 2 dni później – 9 marca Lucas obudził się i zaczął z nami rozmawiać jak gdyby nigdy nic. Zapytał co się dzieje z jego siostrą. A 15 marca w ogóle wyszedł ze szpitala” – opowiada ojciec.


Zespół medyczny orzekł, że przypadek uzdrowienia chłopca należy uznać za całkowicie niewytłumaczalny z naukowego punktu widzenia. W zespole tym byli zarówno lekarze wierzący, jak i ateiści – dodaje Joao Baptista.

Najwyższe władze kościelne zostały poinformowane o tym cudzie już 3 miesiące później. Nakazały jednak rodzinie nie rozgłaszanie tego, aż do czasu całkowitego upewnienia się, że chłopiec wyzdrowiał i że naprawdę nie ma żadnego naukowego wytłumaczenia dla tego zdarzenia.

“Teraz Lucas jest absolutnie zdrowy. Nie ma żadnych następstw tamtego wypadku. Jest dokładnie taki, jak był wcześniej” – podkreśla jego ojciec. 9-letni dziś chłopiec weźmie udział w sobotniej Mszy w Fatimie, podczas której papież Franciszek ogłosi rodzeństwo Marto świętymi. Oczekuje się na niej ponad 1 mln wiernych z całego świata.

Przypomnijmy, że rodzeństwo Marto zostało beatyfikowane w Fatimie jeszcze w 2000 r. przez Jana Pawła II. Trzeci świadek Objawień Maryjnych z 1917 r. – karmelitanka Łucja dos Santos zmarła w 2005 r. Prawdopodobnie ona również zostanie kanonizowana jeszcze w tym roku.

Reporters.pl [Melodia]

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow