Mapa imigranckich zbrodni. Co czujesz, kiedy na to patrzysz?

Tak wyglądają dziś Niemcy, Szwajcaria, Austria.

Żadne media nie są już w stanie na bieżąco informować o wszystkich przestępstwach dokonywanych przez imigrantów w krajach Zachodu. Po prostu jest ich tyle, że ani dziennikarze, ani czytelnicy nie byliby w stanie za tym nadążyć.

Dlatego w Niemczech pojawiła się społeczna inicjatywa stworzenia interaktywnej mapy wszystkich takich przestępstw, aktualizowanej na bieżąco na podstawie wszystkich publicznie dostępnych źródeł, wraz z opisami poszczególnych przypadków.

Powyżej przykład mapy obejmującej Niemcy, Austrię i Szwajcarię, gdyż to właśnie tych trzech krajów dotyczy projekt. Być może z czasem zostanie poszerzony o kolejne państwa. Mapa w języku angielskim i niemieckim dostępna jest pod adresem: http://www.refcrime.info/


Patrząc na nią siłą rzeczy nasuwa się myśl, czego udało nam się uniknąć dzięki naszemu polskiemu “zacofaniu”. Gdybyśmy pozwolili narzucić sobie przez Brukselę kwoty uchodźców, dziś wiele takich znaczników stałoby na Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu…

A przecież za każdym z nich kryją się straszne tragedie – zabici niewinni ludzie, czasem wyjątkowo bestialsko, osierocone rodziny, zgwałcone dzieci, nastolatki, kobiety, czasem z traumą do końca życia.


Reporters.pl [Refleksja]


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow