Pastor chciał pokazać cud i przejść przez rzekę po krokodylach!

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 15 maja 2017

“Nie rozumiemy co się stało, przecież wcześniej modlił się i pościł przez cały tydzień”.

W RPA mormoński pastor Kościoła Świętych w Dniach Ostatnich z Zimbabwe, Jonathan Mthethwa, postanowił pokazać swoim współwyznawcom na czym polega siła prawdziwej wiary i w tym celu przejść przez Rzekę Krokodylą idąc po wodzie, jak Jezus, a jeśli trzeba – po grzbietach jej zielonych lokatorów.

“Wszedł 30 metrów do wody i zdołał wydostać się nad powierzchnię, ale wtedy 3 wielkie krokodyle rzuciły się na niego i go pożarły. Zjadły go w ciągu kilku minut” – relacjonują wierni, których pastor przyprowadził ze sobą na pokaz cudu w miejscowości White River Mpumalanga, cytowani przez lokalne media i “Daily Mail”.

“Nie mogliśmy mu w żaden sposób pomóc. Pogotowie przybyło na miejsce 30 minut później, ale nie miało już nic do roboty – na rzece unosiła się tylko poszarpana bielizna pastora i para jego sandałów” – przyznają świadkowie.


“Nie rozumiemy co się stało. Przecież nasz pastor, zanim postanowił dokonać cudu, modlił się wcześniej i pościł przez cały tydzień” – mówi jeden z wiernych, Deacon Nkosi. Cóż, najwyraźniej krokodyle też wcześniej pościły, a pastor zapomniał słowa Jezusa: “Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego”.


O tym jak niebezpieczne są rytualne igraszki z krokodylami można też przeczytać w artykule o innym kuriozalnym zdarzeniu w Afryce Południowej: Trzech Murzynów zginęło w czasie rytualnego gwałtu na krokodylu!


Reporters.pl [Afryka]

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow