Mordują tysiące ludzi i palą w krematorium! (FOTO)

Wspierany przez Rosję i Iran reżim osiągnął “nowy poziom zdeprawowania”.

Amerykański Departament Stanu oskarżył władze Syrii o dokonywanie masowych egzekucji na tysiącach więźniów, a następnie palenie ich ciał w wielkim krematorium koło Damaszku aby zatrzeć ślady zbrodni. Na dowód swoich twierdzeń Amerykanie publikują zdjęcia krematorium na terenie więzienia wojskowego w Sajdnaja.

Według wywiadu USA, w więzieniu tym codziennie dokonywane są egzekucje przez powieszenie na ok. 50 ludziach, po czym ich ciała są palone. Reżim syryjskiego prezydenta Baszara al-Asada osiągnął “nowy poziom zdeprawowania” – ocenia Stu Jones, odpowiadający w Departamencie Stanu za politykę bliskowschodnią.

Również według lutowego raportu Amnesty International dotyczącego więzienia w Sajdnaja, w latach 2011-2015 egzekucje przez powieszenie odbywały się tam co najmniej raz w tygodniu, za każdym razem na kilkudziesięciu osobach. Wyroki zapadały po krótkich procesach, w których sądzeni nie mieli praktycznie możliwości obrony.


Raport ten został oparty na zeznaniach 84-ch świadków, wśród których byli dawni strażnicy tego więzienia, sędziowie i więźniowie, którym udało się przeżyć. Większość ofiar stanowili cywile, których reżim Asada uznał za wrogów.


Reporters.pl [Akcja-Wojna-Dramat]


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow