Godzina na rozmnażanie. W Szwecji chcą płatnej przerwy w pracy na seks

By Dział: Społeczeństwo | 16 maja 2017

Ale trzeba będzie kontrolować, czy pracownicy wykorzystują ją zgodnie z przeznaczeniem.

Na zdumiewający pomysł zwiększenia populacji wpadli deputowani miasta Övertorneå na północy Szwecji. Tamtejszy radny z partii socjal-demokratycznej Per-Erik Muskos wniósł pod głosowanie projekt, zgodnie z którym wszystkie miejscowe zakłady pracy powinny wprowadzić godzinną płatną przerwę przeznaczoną na uprawnianie przez personel seksu.

Według pomysłodawców, mogłoby to powstrzymać wyludnianie się 2-tysięcznego miasta, którego mieszkańcy są tak zapracowani, że nie mają kiedy myśleć o prokreacji. “To by było wspaniale. Ludzie mogliby sobie raz w tygodniu iść na godzinę do domu kiedy akurat nie ma dzieci” – uzasadniał deputowany w telewizji SVT.

Jego propozycja nie spotkała się jednak ze zrozumieniem nieco bardziej konserwatywnej większości w radzie miasta, która w głosowaniu odrzuciła ten projekt. “Pracodawcy powinni trzymać się z daleka od życia seksualnego swoich pracowników. Również władze miasta” – podkreślił mer Tomas Vedestig.


Dodał, że cieszy się, iż w końcu utrącono ten pomysł, gdyż z powodu liczby dzwoniących dziennikarzy z kraju i zagranicy, domagających się komentarza na ten temat nie był już w stanie normalnie pełnić swoich obowiązków. “Doszło do tego, że już BBC mnie nagabywało, a nawet prezydent Donald Trump wspomniał o tym naszym pomyśle” – przyznaje mer Övertorneå.

Reporters.pl [Zabawa-Dzieci]


Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow