Ludy pustyni powstały przeciw ISIS! I spaliły jego lidera (FOTO)

Skoro policja i wojsko sobie nie radzi, weźmiemy sprawy we własne ręce – mówią Beduini.

Pustynne plemiona beduińskie na egipskim Synaju ogłosiły wojnę przeciwko Państwu Islamskiemu. Zaczęły od schwytania lokalnego przywódcy islamistów w tym regionie i spalenia go żywcem. Plemię al-Tarabin opublikowało następnie film z tej egzekucji.

“Spalimy i zabijemy każdego członka ISIS w odpowiedzi na zagrożenie z ich strony. Będziemy współpracować przeciwko nim z egipską policją i wojskiem” – zapowiadają członkowie plemienia w rozmowie z telewizją Al-Arabija. Dodają, że spalenie przywódcy dżihadystów to odpowiedź na spalenie wcześniej przez niego trzech mieszkańców i policjanta.

Jednocześnie plemię al-Tarabin z oburzeniem zaprzecza jakoby islamiści zdołali zabić 40-tu jego członków. “Jako synowie pustyni nie boimy się walki i zamierzamy zmiażdżyć ISIS w sposób mężny i niezłomny” – zapowiadają koczownicy.


“Zjednoczymy wszystkie plemiona Synaju. Czas wspólnie stawić czoła ISIS, które nie ma litości dla starych i młodych i plugawi ziemię korupcją i zniszczeniem. Każdy kto wspiera ISIS słowem, działaniem lub szpiegowaniem ma się poddać natychmiast” – głosi podniosły komunikat Rady Starszych plemienia.


Jej przedstawiciel Ibrahim al-Arjani poinformował, że do sojuszu dołączyło już kilka kolejnych plemion i wspólnie poprzysięgły one całkowicie wygnać dżihadystów z Synaju walcząc pod rozkazami szejka Abdula Majida al-Mainaei.


Obecnie Państwo Islamskie kontroluje na egipskim Synaju regiony Mahdia, Szabana, al-Athraa, Jihad Abu Tabal, Al Mosama i al-Arish. Ludy pustyni zapowiadają jednak, że odbiją je wszystkie.

Reporters.pl [Afryka]

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow