Korea Południowa: duże ryzyko wybuchu walk na linii granicznej!

By Dział: Armia i Wojna Polityka | 17 maja 2017

“Nie ścierpię prowokacji i szantażu jądrowego ze strony Korei Północnej” – ostrzegł prezydent Korei Południowej.

Oświadczenie nowo zaprzysiężonego południowokoreańskiego przywódcy Moon Jae-Ina ze spotkania w Ministerstwie Obrony tego kraju cytuje agencja AFP. Prezydent wzywa wojsko do natychmiastowego podjęcia środków obronnych.

“W obecnej rzeczywistości istnieje duże prawdopodobieństwo wybuchu zbrojnych starć – zarówno wzdłuż naszej spornej morskiej granicy na zachodzie kraju, jak i wzdłuż całej silnie umocnionej linii rozgraniczenia na lądzie” – ostrzega prezydent Korei Południowej.

Według niego, programy rakietowe i jądrowe Korei Północnej bardzo przyspieszyły, rozwijają się o wiele szybciej niż przewidywali to zachodni analitycy. Przypomnijmy, że kilka dni temu – wbrew ostrzeżeniom ze strony USA i Chin – Korea Północna odpaliła kolejny próbny pocisk rakietowy.


Reżim w Phenianie oświadczył, że była to rakieta Hwasong-12 zdolna do przenoszenia ładunków nuklearnych dużej mocy, która “z łatwością dosięgnie terytorium USA”. Tymczasem media podały, że pocisk spadła do morza zaledwie niecałe 100 km od dowództwa rosyjskiej Floty Pacyfiku we Władywostoku. W reakcji na to Rosja postawiła w stan gotowości wojska obrony powietrznej.

Rada Bezpieczeństw ONZ zagroziła Korei Północnej nowymi sankcjami, ale to nie robi już najwyraźniej wrażenia na komunistycznym dyktatorze Kim Dzong Unie. W ostatnim czasie Phenian dokonał dwóch prób nuklearnych i 12-tu testów rakietowych.


Z kolei japoński analityk ds. bezpieczeństwa prof. Narushige Michishita ostrzega, że w sytuacji kiedy Stany Zjednoczone zaangażują się w wojnę z Koreą Północną, Chiny mogą wykorzystać związane z tym zamieszanie i dokonać inwazji na sporne Wyspy Sengkaku na Morzu Wschodniochińskim, które obecnie kontroluje Japonia.


Czytaj także: Luka w systemie obrony! Hawaje w obliczu atomowej zagłady (FOTO)

Reporters.pl [Akcja-Wojna-Dramat]

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow