“Rozmowy na najwyższym szczeblu” w Waszyngtonie. Czyli z kopa w głowę (WIDEO)

By Dział: Polityka Przestępczość i Terror | 18 maja 2017

Turecka kultura polityczna przeniosła się na ulice USA.

Ochroniarze tureckiego prezydenta Recepa Erdogana wraz z jego zwolennikami skatowali przed turecką ambasadą w Waszyngtonie 11-tu Kurdów i Ormian protestujących przeciwko represjom w Turcji. W tym czasie Erdogan rozmawiał w środku z amerykańskimi politykami, a wcześniej z prezydentem Donaldem Trumpem w Białym Domu o poprawie relacji między obydwoma krajami.

W kwestii “poprawy” to z całą pewnością ochroniarze Erdogana są mistrzami. Na nagraniach widać, że nikt tak jak oni nie potrafi “poprawić” z kopa w głowę leżącego człowieka. Amerykańscy policjanci z trudem odepchnęli w końcu ludzi Erdogana ot poturbowanych demonstrantów, których odwieziono do szpitala. Kilku ma wstrząs mózgu.

“Jeśli nas tak traktują tutaj, w USA, to możecie sobie wyobrazić jak traktują Kurdów w Turcji – mówi jeden z pobitych działaczy. To już drugi taki popis ludzi Erdogana w czasie jego wizyty w USA. Wcześniej to samo miało miejsce w marcu 2016 r.


Tymczasem turecka prasa rządowa pisze, że ochroniarze prezydenta jedynie “pomagali policji amerykańskiej utrzymać porządek”. Po tym ich występie trudno jednak będzie przekonać amerykańską opinię publiczną, że Turcja to normalny kraj, tym bardziej, że to przecież Kurdowie są najbliższym sojusznikiem USA w walce z Państwem Islamskim.Reporters.pl [Krymi-Chicago]

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow