“Polskie obozy” w niemieckim podręczniku historii! Okazuje się, że… były już przed wojną (FOTO)

By Dział: Historia Społeczeństwo | 18 maja 2017

Bulwersującą treść w niemieckim podręczniku ujawnił na Twitterze Polak, którego syn uczy się w Niemczech do matury.

W niemieckim podręczniku gimnazjalnym dla klasy 11 “Historia i Wydarzenia” pojawiło się sformułowanie “polskie obozy”. Według autorów, Żydzi byli do nich masowo deportowani już od 1938 r. Okazuje się więc, że jeszcze przed wybuchem II wojny mieliśmy jakoby u nas obozy, w których masowo więziono Żydów.

Podręcznik wydany przez wydawnictwo Ernst Klett przeznaczony jest do nauki historii niemieckiej Bawarii. Reklamuje się go jako “idealnie dopasowany do nowego programu nauczania”. O tym nowym skandalu z fałszowaniem przez Niemcy historii Holokaustu poinformowano już Redutę Dobrego Imienia. Mamy nadzieję, że zareaguje także polski MSZ lub nasza Ambasada w Niemczech.

Dodajmy, że już nie pierwszy raz “polskie obozy” pojawiają się w niemieckim podręczniku. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce w 2012 r. Wtedy w wydanej w 800 tys. broszurze dla gimnazjalistów napisano, że Żydzi umierali w “polskich obozach koncentracyjnych”.


W tej sprawie interweniował wtedy polski MSZ, a niemiecka Federalna Centrala Kształcenia Politycznego przeprosiła za to sformułowanie, zmieniła tekst w Internecie i obiecała wycofać cały nakład z dystrybucji. Okazało się jednak, że broszura nadal pozostała w obiegu. Teraz “polskie obozy” widzimy w kolejnym podręczniku historii.

Przeczytaj również o innych pojawiających się raz po raz w niemieckich mediach przypadkach używania wyrażenia “polskie obozy”: Znowu “polskie obozy”! Dlaczego Merkel nie ogłosi publicznie: “To były obozy niemieckie, a nie polskie”? (WIDEO)Czytaj także: Oszaleli? Niemiecka kancelaria chce pozwać Polaków za “bezprawne użycie wizerunku Hitlera”!

Reporters.pl [Refleksja]

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow