Muzułmanie mają problem z rozmnażaniem! Będzie mniej imigrantów?

By Dział: Społeczeństwo | 18 maja 2017

Przyczyną śmierci co piątego dziecka w Londynie jest fakt, że jego rodzice byli ze sobą blisko spokrewnieni – donosi tamtejsze “Metro”, przytaczając statystyki lokalnej służby zdrowia z lat 2008-2016.

Śmierć noworodków w wyniku wad genetycznych odziedziczonych po spokrewnionych rodzicach dotyka niemal wyłącznie imigranckie rodziny muzułmańskie, gdzie tradycja zawierania małżeństw między krewnymi jest powszechna od niepamiętnych czasów.

W Wielkiej Brytanii najczęściej dotyczy to imigrantów z Pakistanu – np. aż 9 proc. wszystkich zgonów dzieci w dzielnicy Redbridge przypada na Pakistańczyków, a przyczyną 19 proc. wszystkich zgonów jest pokrewieństwo rodziców.

Aby złagodzić jakoś “niepoprawny politycznie” szok wywołany tymi statystykami śmiertelności muzułmańskich noworodków dyrektorka wydziału zdrowia w Redbridge Vicky Hobart apeluje aby “nie interpretować tych danych w niewłaściwy sposób”.


“Zawieranie małżeństw między krewnymi jest bardzo częste w wielu kulturach i nie powinniśmy za bardzo się w to zagłębiać” – mówi. Zresztą dzietność kobiet muzułmańskich i tak jest znacznie wyższa niż Europejek.

Lokalne władze postanowiły jednak rozpocząć wśród imigrantów z Azji “program edukacyjny” mający zaradzić temu coraz większemu problemowi. Na przykład na lekcjach biologii w szkołach ma być położony większy nacisk na genetykę, aby uczniowie zrozumieli, że małżeństwa w obrębie tej samej rodziny mogą prowadzić do komplikacji.


Zresztą podobny problem zaczyna coraz częściej występować w wielu krajach arabskich. W zeszłym roku “Economist” pisał m.in., że aż 40 proc. małżeństw w Egipcie jest zawieranych między bliskimi krewnymi.


Wydanie w Anglii prawa zabraniającego zawierania takich małżeństw nie wchodzi oczywiście w grę, gdyż wiadomo, że muzułmanie i tak nie posłuchają. “Byłoby błędem zakazywać ludziom takich związków, gdyż zawierali je oni przez setki pokoleń. Jeśli im zabronimy – nikt się nie zastosuje. Lepiej wprowadzić genetyczny screening” – postuluje w rozmowie z BBC prof. Alan Bittles.

Zobacz także jakie kuriozalne małżeństwa są na porządku dziennym w świecie muzułmańskim: On – 80 lat. Ona – 12. Czy taka stanie się Europa? (WIDEO).

Reporters.pl [Afryka]

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow