Czym jest prawdziwe cierpienie. Dziewczyna, która żyje w misce (WIDEO)

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 19 maja 2017

Jeśli myślisz, że jest ci ciężko – obejrzyj ten film.

19-latka z Nigerii, Rahma Haruna, prawie od urodzenia cierpi przerażający ból. Nikt nie zdiagnozował dotychczas jej tajemniczej choroby, na skutek której nie rozwinęły się u niej ręce i nogi. Rodzina bardzo ją kocha i opiekuje się nią, ale biednych ludzi nie stać było nawet na wózek inwalidzki.

Dlatego dziewczyna jeszcze do niedawna mieszkała w plastikowej misce, z którą przenoszono ją z miejsca na miejsce. Czasem brat niósł ją 25 km do miasta, żeby wyżebrać tam trochę pieniędzy. Kiedy się urodziła, była jak każde inne zdrowe dziecko. Jednak w wieku 6-ciu miesięcy jej kończyny nagle przestały rosnąć. Lekarze nie potrafią tego wyjaśnić.

Wielu miejscowych uważa, że dziewczynę zaatakowały dżinny – islamskie złe duchy. Jest ona jednak całkowicie sprawna umysłowo. Co więcej – pomimo cierpienia – jest na ogół wesoła. Uśmiechała się szeroko kiedy fotoreporter robił jej zdjęcia.


“Cieszę się, że żyję. Cieszę się z tego, co dostałam od Boga. Mój starszy brat też miał zdeformowane ciało i zmarł” – mówi. Na szczęście reportaż Reutersa odniósł skutek – w przeprowadzonej w Europie zbiórce uskładano na wózek inwalidzki dla Rahmy i już go ona dostała.

Każdy, kto chce choć trochę pomóc głodującym i cierpiącym dzieciom w Afryce, a nie jest to trudne, może dowiedzieć się jak to zrobić na stronie biura UNICEF Polska.Reporters.pl [Smutne]

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow