RPA o krok od wojny domowej! Ten dziki prezydent utopi kraj we krwi białych (FOTO)

“Nie chcemy rzezi białych. Przynajmniej na razie”.

Wystarczy rzut oka na gospodarkę RPA, żeby zrozumieć degrengoladę, w jakiej pogrążył się ten kraj pod rządami prezydenta Jacoba Zumy – byłego pastucha bydła. Bezrobocie w niektórych miastach dochodzi do 90 proc., obligacje rządowe spadły do poziomu śmieciowego, prezydent rozkradł budżet kraju, wszędzie wybuchają zamieszki na tle ekonomicznym.

Każdego dnia w RPA popełnianych jest ponad 50 morderstw, na ogół skrajnie sadystycznych. Kraj stał się też światowym “liderem” gwałtu – co 23 sekundy jest tu gwałcona kolejna kobieta. Teraz prezydent wymyślił, że Murzyni siłą odbiorą ziemię białym – donosi “Daily Mail”.

Niedawno sąd zakazał Jacobowi Zumie z paragrafu o szerzenie nienawiści publicznego śpiewania jego ulubionych piosenek o “wyzwoleniu Murzynów”: “Przynieś mi mój karabin maszynowy” i “Zabij Bura”.


Teraz – z okazji swoich 75-ch urodzin – prezydent zorganizował w Soweto wielki 20-tysięczny “wiec przeciwko apartheidowi”, na którym tańczył taniec wojenny ubrany w skórę zuluskiego wojownika. “Mówią nam, że złamiemy prawo gdy odbierzemy ziemię białym. Ale to oni pierwsi ukradli naszą ziemię!” – krzyczał do wiwatującego tłumu.


Już wcześniej poinformował parlament, że zamierza odebrać ziemię siłą i bez żadnego odszkodowania. Wtóruje mu jeden z liderów rządzącego Afrykańskiego Kongresu Narodowego Mzwandile Masina, który grozi, że władze “zmiażdżą każdego kto stanie im na drodze”.


“Nas jest 46 milionów, a was – białych tylko 4 miliony. Oczekujcie naszej brutalności. Przestaniecie w końcu pokazywać nam środkowy palec tylko dlatego, że ostatnio udało wam się odzyskać zaufanie społeczne. Nie jesteśmy małpami tylko ludźmi” – zapewniał na wiecu czarny “polityk”.

Wielu przyszło tam jednak tylko dlatego, że prezydent rozdawał uczestnikom darmową żywność, na którą władze wydały 1 mln funtów. “Człowieku, ja mam trójkę dzieci i nie mamy co jeść. Pracy żadnej nie ma. Więc jak mogę popierać tego oszusta? Przyszedłem, żeby zobaczyć, czy dadzą jakieś jedzenie” – mówi reporterowi “Daily Mail” mężczyzna w koszulce z wizerunkiem Zumy.

“W czasie apartheidu biali dawali nam przynajmniej pracę. Potem Mandela chciał zlikwidować podział na białych i czarnych i zrobił z nas szarych. A ten clown Zuma ostatecznie nas pogrąża” – przyznaje inny 49-letni mężczyzna.

Nikt, kto obserwuje to, co się dzieje w Afryce Południowej nie ma wątpliwości – kraj stacza się w otchłań chaosu wzorem swojego północnego sąsiada – Zimbabwe. Zresztą 93-letni dyktator Zimbabwe, Robert Mugabe, który również krwawo odebrał ziemię białym, jest najbliższym przyjacielem prezydenta Zumy.

Kiedy farmy w obu tych krajach należały wyłącznie do białych, zarówno Zimbabwe, jak RPA były wielkimi eksporterami żywności. Teraz same muszą ją sprowadzać, aby nie umrzeć z głodu. W ramach “reformy finansów” w Zimbabwe z powodu braku waluty wprowadzono już płacenie kozłami i baranami.

Czytaj więcej o Zimbabwe: Czarne zbrodnie na białych farmerach. Teraz mają, czego chcieli: głód i nędza (FOTO). Zuma najwyraźniej chce powtórzyć ten “rolniczy eksperyment” w RPA.

Dawny najbliższy sojusznik czołowego bojownika z apartheidem Nelsona Mandeli budzi dziś odrazę nawet wśród wielu swoich byłych sojuszników. Ma 6 żon, z którymi spłodził 22 dzieci. W 2005 r. został oskarżony o zgwałcenie córki jednego ze swoich współpracowników.

“To był mój obowiązek jako wojownika Zulu, gdyż ona miała na sobie zbyt krótką spódniczkę. Nie mogłem jej zostawić “niespełnionej”, skoro była “gotowa”. Gwałtem byłoby, gdybym tego nie zrobił” – tłumaczył obecny prezydent przed sądem.

W czasie procesu wyszło też na jaw, że zrobił to bez zabezpieczenia, chociaż wiedział, że dziewczyna jest nosicielką wirusa HIV, podobnie jak co trzecia kobieta w tym kraju. “Potem wziąłem prysznic” – wyjaśnił sądowi i został w końcu uniewinniony.

Jednak opozycję o wiele bardziej od jego seksualnych dewiacji bulwersuje jego osobisty majątek szacowany na 100 mln funtów, pochodzący głównie z łapówek, handlu bronią i rozkradania funduszy państwowych. Zbudował sobie za to wielki pałac w buszu, gdzie kiedyś dorastał, pasąc bydło i polując z dzidą.

Nic więc dziwnego, że “bydlęcego prezydenta” mają już dosyć nie tylko biali, którym chce siłą odebrać ziemię, ale także wielu czarnych, którzy organizują protesty wzywając go do ustąpienia. Nazywa on ich jednak “zdrajcami i tchórzami”, a każdego swojego oponenta – “rasistą” wiedząc, że może liczyć na wierną mu zbrojną gwardię Afrykańskiego Kongresu Narodowego.

Tymczasem obok Zumy wyrasta ktoś znacznie straszniejszy – niejaki Julius ‘Ju Ju’ Malema (na zdjęciu powyżej), stojący na czele partii Bojownicy o Wolność Ekonomiczną. Popiera go wielomilionowa czarna biedota. Przy nim Zuma może śmiało uchodzić za “gołąbka pokoju”.

“Nie wzywamy do rzezi białych ludzi. Przynajmniej na razie. Ale prawowitymi właścicielami ziemi w Afryce są czarni ludzie i żadna biała osoba nie ma prawa jej posiadać” – oświadczył niedawno Malema.

W tej sytuacji – 23 lata po upadku apartheidu w RPA – obie strony, biali i czarni, intensywnie przygotowują się do zbrojnego starcia. W buszu powstają tajne obozy zarówno bojówek Zumy szykujących się do ataku na białych, jak i białych Afrykanerów, zamierzających bronić swojej ziemi – tzw. Kommandokorps kierowane przez płk. Franza Jooste, dawnego oficera z czasów apartheidu.

Przed krwawą wojną domową ostrzegają zarówno czarny arcybiskup Desmond Tutu, kiedyś zwolennik Mandeli, a dziś lider opozycji przeciwko Zumie, jak i dawny biały prezydent Frederik Willem de Klerk, który w 1993 r. odebrał wspólnie z Mandelą pokojową Nagrodę Nobla za zniesienie apartheidu.

Tutu mówi, że “modli się o upadek Zumy”, a de Klerk ostrzega, że obecny prezydent “niebezpiecznie podgrzewa nienawiść rasową czarnych do białych”. “Mamy nadzieję, że świat potępi narastający instytucjonalny rasizm przeciwko białej mniejszości, tak jak kiedyś ochoczo potępiał apartheid” – apeluje de Klerk.

Czytaj więcej o zbliżającej się wojnie domowej w Afryce Południowej: Czarny faszyzm! Prezydent wzywa do rabunku ziem białych. “Nowa wojna rasowa”

Reporters.pl [Akcja-Wojna-Dramat]

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow