Jeszcze nie wyschła krew, a studenci w Anglii żądają: nie tropić ekstremistów!

Bo “nie wolno demonizować Islamu”.

Związek studentów na Uniwersytecie w Manchesterze, gdzie uczył się wcześniej zamachowiec Salman Abedi, ogłosił bojkot rządowego programu wykrywania islamskich terrorystów na brytyjskich uczelniach. Przypomnijmy, że 22 maja br. Abedi zdetonował na koncercie w tym mieście bombę, która zabiła 22 osoby, a kilkadziesiąt poraniła.

Dla psychicznie zdrowego człowieka postawa tych lewackich fanatyków jest nie do pojęcia. Ludzie z tej samej uczelni, gdzie studiował islamski zbrodniarz, który trzy dni temu dokonał tak potwornej masakry, wzywają do powszechnego bojkotu programu tropienia muzułmańskich radykałów!

Jak podaje Daily Mail, działacze Narodowego Związku Studentów, wspólnie z islamskimi liderami żądają zlikwidowania rządowego programu “Prevent”, który ma powstrzymać szerzenie się skrajnej islamskiej ideologii i werbowanie studentów do terrorystycznych grup.


Zgodnie z tym programem, władze uczelni i sami studenci mają obowiązek informować policję jeśli zauważą ewidentne przejawy islamskiej radykalizacji. Cel jest prosty: zapobiegać przyłączaniu się studentów do grup terrorystycznych zanim będzie za późno, a także pomagać studentom, na których różne islamskie grupy wywierają presję.

Program wprowadzono w 2015 r. – rok wcześniej zamachowiec Abedi rozpoczął studia w zakresie biznesu i zarządzania na Uniwersytecie w Manchesterze. Zrezygnował z nich po kolejnym roku. Być może, gdyby w tamtym czasie ktoś zwrócił na niego uwagę, nie doszłoby do obecnej tragedii. Ale ponieważ studenci to bojkotowali…


Tymczasem były prorektor tej uczelni Martin Hall również krytykował dwa lata temu program “Prevent”. Straszył, że tylko “rozzłości to studentów i sprawi, że staną się jeszcze bardziej radykalni”. Jego zdaniem, program “niepotrzebnie podnosi pewne kwestie” i “zakłada, że jak ktoś jest muzułmaninem to jest większe ryzyko, że stanie się terrorystą”.


Tyle, że przecież tak właśnie jest! To nie chrześcijanie masowo podkładają bomby, taranują ciężarówkami i dźgają nożami niewinnych ludzi w całej Europie, tylko właśnie muzułmanie. Można jednak odnieść wrażenie, że kiedy lewaccy intelektualiści w stylu tego pana słyszą podobne informacje, natychmiast coś im się blokuje w mózgu – oni po prostu nie chcą tego przyjąć do wiadomości.

Ich wychowankowie idą w ich ślady. W Salford zorganizowali wokół kampusu pikietę pod hasłem “Studenci nie są podejrzani”, nawołując aby przeciwstawić się programowi wykrywania terrorystów.

Liderzy Związku Studentów oskarżają władze, że ich działania prewencyjne “demonizują i kryminalizują” muzułmańską młodzież. Związek ogłosił, że bojkotuje ten program i nie będzie informował władz, ani policji o radykalnych islamskich studentach. Młodych ludzi masowo “edukuje się”, że program ten jest “groźny” i trzeba go unikać.

Po pewnym czasie wyszło też na jaw, że cała kampania “Studenci nie są podejrzani” została zainicjowana przez działaczy powiązanych z muzułmańską organizacją CAGE. Jest ona znana chociażby z tego, że publicznie sławi krwawego rzeźnika z ISIS Dżihadi Johna jako “pięknego, młodego człowieka” i sprzeciwia się ściganiu terrorystów.

Rzecznik CAGE Moazzam Begg wielokrotnie pojawiał się na studenckich imprezach w całym kraju. Tymczasem 24 bm, zaledwie dwa dni po zamachu w Manchesterze, do kampanii przeciwko tropieniu ekstremistów dołączyli kolejni islamscy studenci i muzułmańscy przywódcy duchowni.

W wywiadzie dla rozgłośni Radio 5 Live niejaki Mohammed Ullah, kapelan muzułmańskich studentów w Manchesterze oświadczył, że program “Prevent” jest “toksyczny”, gdyż “izoluje studentów, wywołuje podejrzliwość i robi z nich szpiegów przeciwko swojej własnej społeczności”.

“Muzułmanie w Manchesterze są temu zdecydowanie przeciwni” – podkreślił islamski przywódca religijny. Cóż, jeśli islamscy działacze tak zażarcie się temu programowi przeciwstawiają to chyba najlepszy dowód, że może on być skuteczny i trzeba go rozwijać.

O kompletnym zidioceniu środowisk lewackich na brytyjskich uczelniach pisaliśmy zresztą już wcześniej w tekście: Dyktatura lewackich kretynów! Brytyjskim uczelniom grozi umysłowa zagłada. Aż trudno uwierzyć na jaki kolejny pomysł “edukacyjny” tam wpadli.

Reporters.pl [Akcja-Wojna-Szpieg]

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow