Pojedynczy ekstremiści? Wciskajcie to innym! Oto bombowy sondaż wśród muzułmanów (SONDAŻ)

Przerażające wyniki sondaży na temat terroryzmu wśród muzułmanów w Wielkiej Brytanii i innych krajach Zachodu.

2-ch na 3-ch muzułmanów w Wielkiej Brytanii nie poinformowałoby policji, gdyby wiedzieli o planowanym ataku terrorystycznym – wynika z sondażu przeprowadzonego w kwietniu 2016 r. przez ICM Unlimited, cytowanego przez telewizję One America News Network.

Z kolei w sondażu przeprowadzonym przez dziennik “The Sun” po zamachach w Paryżu w listopadzie 2016 r. co czwarty młody brytyjski muzułmanin oświadczył, że sympatyzuje z bojownikami Państwa Islamskiego, którzy ich dokonali.

Zresztą już w 2007 r. w sondażu przeprowadzonym przez PEW Research w Wielkiej Brytanii aż 35 proc. młodych muzułmanów oświadczyło, że samobójcze zamachy bombowe “są usprawiedliwione”. Wtedy nie było jeszcze nawet żadnego Państwa Islamskiego.


Telewizja podaje też wyniki takiego samego sondażu PEW z kilku innych zachodnich krajów z 2007 r. – w Niemczech zamachy usprawiedliwiało 22 proc. młodych muzułmanów, w USA – 26 proc., w Hiszpanii – 29 proc., a we Francji aż 42 proc!

Minęło 10 lat i bardzo ciekawe jaki dziś jest ten odsetek? Wygląda jednak na to, że wszystkie instytuty w UE najzwyczajniej boją się zadać to proste pytanie. Pytają co najwyżej o stosunek do informowania o zamachach lub do islamskich duchownych wzywających w meczetach do przemocy i nienawiści wobec Zachodu.


Na przykład w cytowanym przez telewizję sondażu BBC z lutego 2015 r. aż 45 proc. brytyjskich muzułmanów zgodziło się, że “tacy duchowni reprezentują główny nurt islamu”. Muzułmanie masowo sprzeciwiają się też deportacji islamskich ekstremistów.


Znane są natomiast wyniki sondażu z USA przeprowadzonego przez The Polling Company w 2015 r. Zgodnie z nim, 25 proc. muzułmanów w USA (wszystkich, a nie tylko młodych) uważa, że przemoc wobec Amerykanów na ich własnej ziemi jest usprawiedliwiona jako część globalnego dżihadu. 19 proc. popiera przemoc jako sposób na wprowadzenie prawa szariatu w USA.

W UE nikt nie zadaje takiego pytania, gdyż odpowiedź na nie mogłaby wstrząsnąć zachodnią opinią publiczną o wiele bardziej niż same wybuchy bomb. Okazałoby się bowiem, że nie mamy do czynienia z żadnymi “ekscesami pojedynczych ekstremistów”, jak usiłują to nam wcisnąć rządzące w UE lewicowe elity i media, tylko z masowym przyzwoleniem i poparciem dla terroryzmu wśród muzułmańskich imigrantów.

W takiej sytuacji trudno się dziwić, że środowiska muzułmańskie w Wielkiej Brytanii – w zaledwie dwa dni po ostatnim krwawym zamachu w Manchesterze – zażądały, aby władze wstrzymały program “Prevent” służący wykrywaniu na uczelniach islamskiej działalności ekstremistycznej.

Reporters.pl [Wojna-Dynam]

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow